Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Futsal. Szczecinianie grają w niedzielę

Data publikacji: 2021-10-17 12:38
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-17 12:44
Futsal. Szczecinianie grają w niedzielę
Fot. Ryszard PAKIESER  

W niedzielę (17 października) 4. kolejka I Ligi PLF czyli wyjątkowy mecz Futsal Szczecin z Dynamik Toruń. To druga drużyna obok TAF Toruń z grodu Kopernika, z którą przyjdzie nam rywalizować w obecnym sezonie. Należy również pamiętać, że w najwyższej klasie rozgrywkowej od wielu lat gra F.C. Toruń, zespół prowadzony przez Łukasza Żebrowskiego. Można powiedzieć, że Toruń futsalem stoi i byłymi zawodnikami ze Szczecina.

Dynamik Toruń w poprzednim sezonie wywalczył awans na zaplecze Ekstraklasy Futsalu. Pomimo debiutu, który czeka Torunian to bardzo doświadczona ekipa, z licznymi sukcesami na koncie. Dynamik od kilku lat uczestniczył w rozgrywkach ligowych Play Arena. 2 razy zdobył tytuł mistrza Polski Play Areny oraz kilka tytułów mistrza Torunia w futsalu.

Mecz będzie wyjątkowy ze względu na osoby tworzące toruńską ekipę. Do Szczecina zawita Marcin Mikołajewicz legenda polskiego futsalu. Jeden z najlepszych polskich zawodników, wielokrotny reprezentant naszego kraju i król strzelców Ekstraklasy. Mikołajewicz przygodę z kadrą rozpoczął w 2009 roku, gdy selekcjonerem był Gerard Juszczak. W sumie zagrał 105 spotkań i strzelił 34 gole w narodowej drużynie. Grając w barwach Pogoni 04 Szczecin zdobył 83 bramki dla klubu z grodu Gryfa. Od kilku już sezonów jest liderem F.C. Toruń, z którym odnosi kolejne sukcesy. Mikołajewicz zawita w nowej dla siebie roli, trenera toruńskiej drużyny.

Bramki strzec będzie Mołdawianin Nicolae Neagu, który jest doskonale znany szczecińskim kibicom. Przez kilka lat bronił barw Pogoni 04 Szczecin, a w sezonie 2013/14 wspólnie z Marcinem Mikołajewiczem zdobyli tytuł wicemistrza Polski dla Szczecina. Kolejnym zawodnikiem, który reprezentował Portowców w Ekstraklasie Futsalu, a obecnie występuje w zespole z Torunia jest Karol Czyszek. To jedyny futsalista, który nie może dobrze wspominać naszego miasta. W sezonie 2018/19 wspólnie z kolegami z Pogoni 04 Szczecin zaliczył spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej, który zakończył się wycofaniem drużyny z udziału w ligowych zmaganiach.

Po porażce w Gnieźnie w ostatnią sobotę czeka nas dużo pracy na treningach. Tylko dobrą grą i zwycięstwem możemy odbudować zaufanie kibiców i myśleć o wyższym miejscu w ligowej tabeli. Nasz niedzielny przeciwnik w poprzedniej kolejce odniósł porażkę w potyczce z Orlikiem Mosina, który dopiero w 3 kolejce zdobył pierwsze punkty w tym sezonie. Liga jest bardzo wyrównana, pokazują to dotychczasowe mecze. Potrafiliśmy zagrać wyrównany mecz z WIdzewem na inaugurację ligi. Odnieśliśmy zwycięstwo z Orlikiem Mosina, a w ostatnim pojedynku przegraliśmy z Gnieznem, które dopiero z nami zapunktowało w obecnym sezonie.

Po 3. kolejkach Futsal Szczecin zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów. Dynamik Toruń zajmuje 10. miejsce i również dotychczas odniósł jedno zwycięstwo, pokonując na inaugurację drugiego beniaminka naszej ligi, Teqball Podkowa Leśna.

Zapraszamy wszystkich kibiców futsalu ze Szczecina. Na pewno nie zabraknie sportowych emocji, walki po stronie obu ekip i będzie świetna okazja zobaczyć na szczecińskim parkiecie zawodników, którzy przez wiele lat popularyzowali futsal w naszym mieście, dostarczyli nam wspaniałych emocji i cieszyli nas licznymi zwycięstwami.

FUTSAL SZCZECIN - DYNAMIK TORUŃ
17.10.2021 GODZ. 19.00
HALA MIEJSKA UL. TWARDOWSKIEGO 12 B
WSTĘP BEZPŁATNY

(PR)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA