Piątek, 26 lipca 2024 r.

Futsal. Przełamanie Pogoni ’04

Data publikacji: 25 listopada 2018 r. 20:19
Ostatnia aktualizacja: 25 listopada 2018 r. 20:25

Ekstraklasa futsalu: POGOŃ ’04 Szczecin - RD FC Chojnice 4:2 (2:0); 1:0 Jakubiak (4), 2:0 Hirka (10), 3:0 Prawucki (26), 3:1 Laskowski (28), 3:2 Kolesnik (31), 4:2 Czyszek (36).

POGOŃ ’04: Szklarz - Kondiuch, Czyszek, Jakubiak, Prawucki, Hirka, Gepert, Maćkiewicz

W szczelnie wypełnionej kibicami hali przy ul. Twardowskiego szczecinianie wygrali pierwszy mecz w sezonie i dzięki temu opuścili ostatnie miejsce w tabeli, ale choć po 26 minutach prowadzili już 3:0, w końcówce musieli się mocno namęczyć by utrzymać zwycięstwo.

Mecz był bardzo szybki i obfitował w sytuacje strzeleckie pod obiema bramkami. Szczecinianie rozpoczęli spotkanie mocno zdeterminowani i już w 4 minucie objęli prowadzenie po strzale Jakubiaka, a później kolejne gole dołożyli Hirka z Prawuckim.

Nasz zespół się jednak zdekoncentrował i stracił tzw. głupią bramkę, a gdy po chwili Kolesnik strzałem pod poprzeczkę zdobył kontaktowego gola, na boisku zrobiło się nerwowo. Goście wycofali bramkarza i grając w przewadze mieli okazje do wyrównania, ale Pogoń ’04 także miała dobre sytuacje. Wykorzystała w końcu jedną z nich po strzale Czyszka, co przesądziło o zwycięstwie zero-czwórki. ©℗ (mij)