czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Futsal. Potrzebny sukces z reprezentacją

Futsal. Potrzebny sukces z reprezentacją

Futsal. Potrzebny sukces z reprezentacją
Data publikacji: 2015-12-26 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-05 18:31
Wywietleń: 1178 72972

Rozmowa z Michałem Kubikiem, futsalistą Pogoni ’04 Szczecin, reprezentantem Polski, laureatem 7. miejsca w plebiscycie sportowym „Kuriera Szczecińskiego".

- Gra w kadrze, tytuł najlepszego futsalisty ekstraklasy, wicemistrzostwo kraju. Sukcesów na koncie sporo, ale w dyscyplinie nie przez wszystkich znanej, nawet przez PZPN spychanej na margines. Czy nie żałuje pan, że postawił właśnie na futsal?

- Na pewno sporo czasu upłynie w Polsce, nim futsal będzie popularny. Na świecie, a przynajmniej w niektórych krajach jest inaczej. Niedawno wróciłem z turnieju w Portugalii i tam zawodnicy są gwiazdami. Bez wątpienia, aby było lepiej z naszą rozpoznawalnością, potrzebny jest świetny wynik reprezentacji. Dla mnie natomiast najważniejsze jest, że robię to, co lubię. I cieszę się z tego. Jestem wyróżniającym się zawodnikiem w polskiej lidze, a popularność nie ma dla mnie większego znaczenia. Najważniejsze, że sam z siebie jestem zadowolony.

- W grudniu w Portugalii odbył się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. Polska - z panem w składzie - zakwalifikowała się do baraży. Jest szansa, że zobaczymy biało-czerwonych na najważniejszej imprezie futsalowej?

- To zależy, na kogo trafimy. Boimy się przede wszystkim konfrontacji z kadrą Rosji i Hiszpanii. Wydaje mi się, że jednak nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby zagrać z nimi jak równy z równym. Nie ma się co oszukiwać... Zresztą tę różnicę pokazały mecze z Rosją, które w lutym rozegraliśmy w Szczecinie i w Stargardzie. Choć wierzę także, że od poprzedniej zimy zrobiliśmy postęp. Dobrze byłoby trafić na Kazachstan, Azerbejdżan, Ukrainę, wtedy jest szansa, że uda się awansować. ©℗ (kol)

Cały wywiad czytaj w poniedziałkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego.

Fot. R. Pakieser 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy