Piątek, 19 lipca 2024 r.

Futsal. Porażka w Białymstoku

Data publikacji: 05 marca 2022 r. 19:10
Ostatnia aktualizacja: 05 marca 2022 r. 19:10

W ramach spotkania 17. kolejki I ligi futsalu gr. północnej, Futsal Szczecin przegrał na wyjeździe z zespołem Futbalo Białystok.

I liga futsalu: FUTBALO Białystok - FUTSAL Szczecin 6:2 (4:1); 1:0 Konon, 2:0 Grabowski, 3:0 Konon, 4:0 Grabowski, 4:1 Sapon, 5:1 Konon, 5:2 Kubicki, 6:2 Bućko.

FUTSAL: Janukiewicz - Jania, Ława, Żebrowski, Sobinek, Bitsadze, Kubicki, Sapon, Giorgobiani

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Bramkę z bliskiej odległości strzelił Konon. Chwilę później Futbalo podwyższyło prowadzenie. Po strzale Małyszko piłka uderzyła w słupek, a skuteczną dobitką popisał się Grabowski. Autorem trzeciego trafienia ponownie okazał się Konon. Niekryty pod bramką rywala z bliska pokonał Janukiewicza. Czwartą bramkę po ładnej akcji całego zespołu i świetnej asyście Konona, strzelił Grabowski. Przed przerwą gola dla szczecinian strzałem z dystansu zdobył Sapon.

W drugiej połowie prowadzenie dla gospodarzy podwyższył Konon, kompletując w tym spotkaniu hat-tricka. Przy wyniku 1:5, Futsal zaczął grać z lotnym bramkarzem i efektem była bramka Kubickiego. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Bramkę z kontry zdobył Bućko i ustalił wynik spotkania na 6:2.

Gospodarze wygrali zasłużenie, a w tym sezonie Futsal Szczecin już po raz siódmy przegrał spotkanie wyjazdowe i nadal nie jest pewny utrzymania w I lidze. ©℗