Futsal. Porażka LFA

Data publikacji: 07 stycznia 2022 r. 22:51
Ostatnia aktualizacja: 09 stycznia 2022 r. 20:38
Grające na trawie szczecinianki okolicznościowo przeniosły się na parkiet. Fot. LFA

W ramach 1/16 Pucharu Polski futsalu kobiet do Szczecina zawitała Ekstraligowa drużyna Unifreeze Górzno i zasłużenie wygrała 9:3 (4:0).

W pierwszej połowie więcej z gry miał zespół przyjezdny i od początku spotkania ostrzeliwał bramkę LFA. Bardzo dobrze broniła Gajda, ale tylko do czasu. W 8 minucie Unifreeze objęło prowadzenie, a chwilę później podwyższyło wynik na 2:0. Przed przerwą goście strzelili jeszcze dwie bramki.

Początek drugiej połowy niespodziewanie dobrze zaczął się dla LFA. Szybko zdobyte bramki przez Tarnowską zwiastowały nam emocje w tym spotkaniu. Niestety w późniejszym etapie tego meczu, kontrolę przejął zespół z Górzna i strzelał kolejne gole. Część z nich padła po przedłużonych rzutach karnych, gdyż już w 29 minucie LFA miała pięć przewinień na swoim koncie, a każdy kolejny faul groził stałym fragmentem gry. Trzecią bramkę dla LFA zdobyła jeszcze Piotrowska, ale na niewiele się to zdało.

Było to spotkanie doświadczonych dziewczyn grających w futsalu kobiet i drużyny LFA, która futsal traktuje jako odskocznie od rozgrywek na trawie. Różnice w kulturze gry było widać na parkiecie. ©℗