Środa, 24 lipca 2024 r.

Futsal. Pogoń ’04 przegrała z outsiderem

Data publikacji: 11 maja 2019 r. 22:27
Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2019 r. 22:27

Ekstraklasa futsalu: AZS UG Gdańsk - POGOŃ '04 Szczecin 6:3 (2:0); 1:0 Wardowski (14), 2:0 Kreft (17), 3:0 Poźniak (29), 4:0 Poźniak (33), 4:1 Czyszek (34), 4:2 Czyszek (34), 4:3 Jakubiak (35), 5:3 Domżalski (36), 6:3 Osiński (39).

POGOŃ ’04: Wilczek - Kondiuch, Czyszek, Jakubiak, Prawucki, Przygórzewski, Czepielewski, Maćkiewicz

Przedostatnia w tabeli szczecińska zero-czwórka przegrała ważny mecz z outsiderem z Trójmiasta, a to oznacza, że nasz zespół do końca rozgrywek Grupy Spadkowej walczył będzie praktycznie o utrzymanie swojej lokaty, która wiąże się z grą w barażach z I-ligowcem o prolongatę bytu w ekstraklasie. Jeśli jednak nasz zespół dałby się wyprzedzić gdańskim akademikom, zostanie automatycznie zdegradowany.

Spotkanie w Gdańsku długo było wyrównane, ale pod koniec pierwszej połowy gospodarze strzelili dwie bramki. Po zmianie stron przez prawie dziesięć minut wynik nie ulegał zmianie, ale potem gospodarze zdobyli dwa gole i wydawało się, że pojedynek został rozstrzygnięty.

Zero-czwórka nie poddała się jednak, wycofała bramkarza, a sygnał do ataku dał reprezentant Polski Czyszek, strzelając w ciągu pół minuty dwie bramki. 40 sekund później kontaktowego gola zdobył grający asystent Jakubiak i szczeciński zespół wrócił do gry. Niestety, gdańszczanie szybko strzelili do pustej siatki dwie bramki, zapewniając sobie zasłużone zwycięstwo.©℗ (mij)