Środa, 24 lipca 2024 r.

Futsal. Pogoń 04 przegrała w Białymstoku

Data publikacji: 27 kwietnia 2019 r. 21:45
Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2019 r. 21:45

Ekstraklasa futsalu: SŁONECZNY STOK Białystok - POGOŃ '04 Szczecin 6:4 (2:0); 1:0 Firańczyk (6), 2:0 Osypiuk (13), 2:1 Prawucki (25), 2:2 Prawucki (26), 3:2 Lisnyczenko (27),
4:2 Lisowski (28), 4:3 Prawucki (30),
5:3 Firańczyk (35),
6:3 Lisowski (35),
6:4 Prawucki (38).

POGOŃ ’04: Szklarz, Wilczek - Kondiuch,  Czyszek, Jakubiak, Prawucki, Przygórzewski, Czepielewski, Gepert, Maćkiewicz

Chociaż aż czterema celnymi strzałami trafiającymi do siatki popisał się w Białymstoku były napastnik II-ligowych Błękitnych Stargard Prawucki,  zero-czwórka przegrała w meczu wyjazdowym ze Słonecznym Stokiem. Nasz zespół już na początku meczu stracił pierwszą bramkę, a kilka minut później następną.

Po przerwie dwa gole, niemal jednego po drugim, zdobył Prawucki, doprowadzając do remisu, ale gospodarze szybko odpowiedzieli kolejnymi dwoma bramkami i po trochę niepewnych interwencjach w bramce Szklarza, znowu Pogoń była w trudnej sytuacji.

Kolejny raz trafił jednak Prawucki i przy wyniku 3:4 trener Oleg Zozulia zdecydował się wycofać bramkarza. Następne dwie bramki zdobyli jednak gospodarze, a szczecinian stać było jeszcze tylko na kolejne trafienie  Prawuckiego, które ustaliło wynik meczu.

Porażka w Białymstoku spowodowała, że teraz nasz zespół wałczyć musi już tylko o utrzymanie przedostatniej lokaty, która wiązać się będzie z barażami o utrzymanie z jednym z I-ligowców. ©℗ (mij)