Niedziela, 28 lipca 2024 r.

Futsal. Pogoń ’04 odpadła z Pucharu Polski

Data publikacji: 26 stycznia 2018 r. 20:24
Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2018 r. 20:24

1/16 Pucharu Polski w futsalu: FC RD Chojnice - POGOŃ ’04 Szczecin 2:1 (1:1); 0:1 Maćkiewicz (7), 1:1 Kubiszewski (12), 2:1 Mączkowski (37).

POGOŃ ’04: Szklarz - Cymański, Jakubiak, Gepert, Jurczak, Peru, Solecki, Kawczak, Maćkiewicz

Mecz drugiej rundy pucharowych zmagań był wyrównany i rozstrzygnął się dopiero w końcówce, a oba zespoły przystąpiły do spotkania w mocno osłabionych składach. Piłkarze zero-czwórki byli też nieco przemęczeni podróżą busem, a do Chojnic przyjechali 2,5 godziny przed meczem.

Prowadzenie objęli szczecinianie, gdy Maćkiewicz zakończył składną akcję sytuacją sam na sam z bramkarzem rywali, ograł go tzw. przekładką i posłał piłkę do pustej bramki. Po kilku minutach gospodarzom udało się wyrównać po strzale Kubiszewskiego i od tego momentu obie drużyny główną wagę przykładały do tego, by nie stracić kolejnego gola. Mimo tego było kilka sytuacji podbramkowych, ale bramki długo nie padały.

Losy pojedynku rozstrzygnęły się na ok. trzy minuty przed końcem, gdy chojniczanie mieli rzut wolny. Ich trener Andrzej Bianga, były selekcjoner reprezentacji Polski, wziął wówczas czas i dokładnie rozpisał przebieg wykonania tego stałego fragmentu gry. Do wykonywania rzutu wolnego podszedł bramkarz, zagrywając do Mączkowskiego, który uwolnił się spod opieki szczecińskich piłkarzy i stojąc tuż przy słupku trafił do siatki.©℗ (mij)