Futsal. Pierwsza wygrana

Data publikacji: 03 października 2021 r. 23:04
Ostatnia aktualizacja: 03 października 2021 r. 23:04

1 liga futsalu 2021/22 grupa północna:

Futsal Szczecin - Orlik Mosina 4:1 (1:0); 1:0 Peda (12 karny), 1:1 Witkowski (25), 2:1 Giorgobiani (26), 3:1 Kubicki (30), 4:1 Żebrowski (31).

Futsal: Janukiewicz, Sliapets, Kowalczyk, Żebrowski, Kołodziejski, Kubicki, Giorgobiani, Peda, Jurys, Gnap, Skuratowski, Kop-Ostrowski.

Początek spotkania to dynamiczne okazje z obydwu stron. Mecz był wyrównany z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy byli nieskuteczni lub na ich drodze stawał słupek. W 12 minucie faulowany w polu karnym był Kubicki, a rzut karny na gola zamienił Peda. Niedługo po stracie bramki zespół gości powinien wyrównać, ale w prostej sytuacji zawodnik z Mosiny nieczysto trafił w piłkę, czym ułatwił interwencje Janukiewiczowi.

W drugiej połowie Futsal ponownie miał lepsze sytuacje, ale najpierw bramkę strzelił zespół gości. Konkretnie Witkowski, który w 25 minucie zrobił rajd lewą stroną boiska i między nogami Janukiewicza umieścił piłkę w siatce. Odpowiedź Futsalu była natychmiastowa. Zespół zagrał wyżej i po odbiorze piłki w obronie gości, Giorgobiani umieścił futbolówkę w siatce. W 30 minucie wynik podwyższył Kubicki, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Minutę później z rzutu wolnego nie do obrony uderzył Żebrowski. Goście po straconych bramkach wycofali bramkarza, ale niewiele z ich przewagi wynikało lub dobrze bronił Janukiewicz. Jurys mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie dla Futsalu, ale trafił piłką w słupek.

Futsal Szczecin zasłużenie zdobył pierwsze punkty w tym sezonie. Był równorzędnym rywalem dla zespołu z Mosiny. Widać postęp w grze i jest nadzieja, że ten sezon będzie spokojniejszy od poprzedniego. Następne mecz to wyjazd do Wielkopolski i mecz z KS Gniezno.