Futsal. Minimalna porażka z Serbią w Koszalinie

Data publikacji: 16 września 2023 r. 20:21
Ostatnia aktualizacja: 16 września 2023 r. 22:21

Od porażki reprezentacja Polski rozpoczęła II fazę eliminacji do mistrzostw świata w futsalu, a podopieczni Błażeja Korczyńskiego przegrali w Koszalinie z Serbią.

POLSKA - SERBIA 1:2 (1:2); 0:1 Nikola Matijević (7), 0:2 Strahinja Petrov (12), 1:2 Tomasz Lutecki (21).

POLSKA: Michał Kałuża, Bartłomiej Nawrat - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Mateusz Mrowiec, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Mateusz Madziąg, Piotr Skiepko, Kacper Sendlewski, Kamil Surmiak, Sebastian Leszczak, Michał Marek, Sebastian Szadurski.

W kadrze po raz kolejny znalazł się Michał Kubik, były zawodnik Pogoni ’04 Szczecin. W poprzedniej rundzie kwalifikacyjnej biało-czerwoni wygrali grupę, w której grali z Azerbejdżanem i Grecją.

W pierwszej połowie dominowali Serbowie, który zdobyli w tym czasie dwie bramki. Po przerwie mocniej zaatakowali Polacy, którzy po strzale Tomasza Luteckiego szybko zdobyli gola kontaktowego. Gospodarze mieli więcej dobrych sytuacji, ale byli nieskuteczni lub dobrze bronił bramkarz przyjezdnych Jakov Vulić. W ostatnich 100 sekundach biało-czerwoni wycofali bramkarza, ale i ten sposób nie przyniósł zmiany wyniku.

W grupie B Polacy rywalizują jeszcze z Belgią i Ukrainą. Na mistrzostwa świata awansuje 7 europejskich drużyn. Zwycięzcy pięciu grup eliminacyjnych dostają się na turniej bezpośrednio, a cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc wezmą udział w play-offach. Turniej mistrzowski odbędzie się w Uzbekistanie.

Następny mecz Polska rozegra już 20 września, kiedy zmierzy się z Ukrainą, a spotkanie rozegrane zostanie na Węgrzech, w mieście Berettyoujfalu. ©℗ (PR)