wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Futbol amerykański. Szczecinianin prezesem PZFA

Futbol amerykański. Szczecinianin prezesem PZFA

Futbol amerykański. Szczecinianin prezesem PZFA
Data publikacji: 2017-10-28 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-29 12:22
Wywietleń: 834 298739

W sobotę w Warszawie, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbyło się walne zgromadzenie Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego, podczas którego na funkcję prezesa został wybrany szczecinianin Przemysław Kazaniecki. Zastąpił on Jędrzeja Stęszewskiego, którzy rządził polskim futbolem amerykańskim przez ostatnie 11 lat.

Przemysław Kazaniecki to prawnik, przedsiębiorca z branży gastronomicznej i budowlanej oraz... muzyk. Był założycielem stowarzyszenia kultury fizycznej Husaria Szczecin i prezesem szczecińskiego klubu w latach 2006-2012. Później był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia PZFA (2012-2017) i przewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej PLFA (2015-2016).

- Przed nami dużo ciężkiej pracy w niełatwych warunkach - powiedział nowy prezes Przemysław Kazaniecki. - Skład i umiejętności członków zarządu dają gwarancję utrzymania bardzo szybkiego tempa rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce. Wszyscy czujemy odpowiedzialność, jaka na nas spoczywa. Jesteśmy gotowi na wyzwania.

Do zarządu wybrano także trenera Husarii Szczecin Piotra Krakowskiego, który po tej decyzji postanowił zrezygnować z funkcji klubowego szkoleniowca.

- Przed tygodniem Husaria została mistrzem Polski w wersji 8-osobowej i niech to będzie mocny akord na moje pożegnanie w roli trenera - powiedział P. Krakowski. - Kolejna edycja rozgrywek Topligi oraz niższych klas rozgrywkowych Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, czyli PLFA, wystartują dopiero wiosną przyszłego. Jest więc czas na wybór nowego trenera Husarii. Po wyborze do zarządu czekać mnie będzie wiele nowych zadań.
 
Gościem sejmiku była Zorica Hofman - Sekretarz Generalna Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF - International Federation of American Football).©℗ (mij)
 

 

Komentarze

Huzar
To ten co razem z Pacyna chcial zdobyc wladze w Szczecinie ?
2017-10-29 11:59:42
husarz
Husaria Husaria Husaria, tylko Husaria
2017-10-28 20:26:49
biegacz
Nie ma co czekać do wiosny, trzeba szybko wybrać nowego trenera, bo my kibice czekamy, że teraz mając prezesa związku Husaria zacznie grać coraz lepiej. Do ataku!!!!!
2017-10-28 20:24:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy