Futbol amerykański. Finałowa klęska niezwyciężonej Armady [GALERIA]

Data publikacji: 13 listopada 2021 r. 22:38
Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2021 r. 21:09
Futbol amerykański. Finałowa klęska niezwyciężonej Armady
Armada (w czerwonych koszulkach) nie zdobyła ani jednego punktu... Fot. Ryszard PAKIESER

Finał PFL9: ARMADA Szczecin - BIELAWA Owls 0:42 (0:22)

W finale rozgrywek futbolu amerykańskiego zespołów 9-osobowych PFL9 szczecińska Armada po jednostronnym meczu, wysoko przegrała z zespołem Bielawa Owls.

Początek spotkania nie był dobry w wykonaniu Armady. Drużyna najpierw przegrywała 0:6, a później 0:14. Źle grała defensywa i ofensywa. Zespół ospale zaczął spotkanie, podobnie jak w meczu półfinałowym, ale tym razem rywale nie pozwolili szczecinianom wrócić do gry. Jeszcze przed przerwą Bielawa podwyższyła wynik na 22:0.

W drugie połowie przebudzenie Armady nie nastąpiło. Nadal skutecznie punktował zespół z Bielawy, w którym prym wiódł Dawid Brzozowski, autor czterech przyłożeń. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 42:0.

Gospodarze nie zdobyli żadnych punktów w tym meczu i jest to niewątpliwie zaskoczenie tego finału, podobnie jak przebieg spotkania. Owls przerwali serię Armady 25 meczów bez porażki. Dla gospodarzy jest to pierwsza porażka w historii istnienia klubu. ©℗ (PR)