Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Co nowego na Stadionie Miejskim. Inwestycja trwa [GALERIA]

Data publikacji: 2021-11-25 20:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-26 22:51
Co nowego na Stadionie Miejskim. Inwestycja trwa
Na zdjęciu: Największy front robót jest na trybunie północnej. Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie  

- Prowadzone są ostatnie prace konstrukcyjne przy budowie trybun. Montowana jest konstrukcja zadaszenia oraz jej pokrycie. Jednocześnie wewnątrz obiektu prowadzone są roboty wykończeniowe - relacjonuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie, która nadzoruje budowę Stadionu Miejskiego w Szczecinie.

Jak informuje rzecznik, trwa budowa ostatnich fragmentów trybuny wschodniej.

- W najbliższych tygodniach wykonane zostanie ostatnie betonowanie stropu, przeprowadzony zostanie montaż audytoriów i konstrukcji dachu. Wewnątrz pawilonów realizowane są prace wykończeniowe w zakresie układania glazury ścian i posadzek. Trwa również montaż instalacji sanitarnych, elektrycznych oraz teletechnicznych - wylicza rodzaje prowadzonych robót .

Największy front robót jest na trybunie północnej. Wykonano już ok. 98 procent konstrukcji obiektu – elementy żelbetowe wylewane na mokro i prefabrykowane (trybuny). Prowadzony jest montaż konstrukcji dachu oraz poszycia. Na dużym zaawansowaniu są roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu. Wykonano 95 procent ścian działowych murowanych oraz wykonano konstrukcję ścian działowych lekkich. Wykonano montaż izolacji termicznej trybun. Prowadzony jest montaż instalacji sanitarnych, wykonywane jest okablowanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Wykonany został również montaż elewacji trybuny północnej z płyt cementowych.

- W ramach prac przy zagospodarowaniu terenu zewnętrznego, wykonywany jest parking gości, VIP, telewizji - mówi Piotr Zieliński. - Wykonywane są nawierzchnie utwardzone wokół stadionu i dojście główne – plac wschodni. Prowadzony jest montaż oświetlenia zewnętrznego oraz kołowrotów. W ramach prac przy boisku treningowym nr 2 wykonano konstrukcję i instalacje drenażu (z funkcją napowietrzania), nawadnianie i ogrzewania boiska.

Wykonawcą inwestycji jest firma Stadion Szczecin Korporacja Budowlana DORACO SP. Z O.O. SP. J. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

(Ksz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

może zdążą p/zimą
2021-11-26 22:47:48
na co czekają z tym dachem, już czas na pokrycie.
Heh
2021-11-26 15:02:25
Widzę że w komentarzach już wszyscy widzą mistrzostwo.... heh zobaczymy
jamjurek
2021-11-26 13:25:25
Niemal 99 % wybudowanych w Polsce nowych stadionów nie zobaczy Ligi Mistrzów , czy to znaczy że nie należało ich budować . Wszystkie nowe stadiony są budowane z funduszy miejskich , czyli z naszych podatków . Niektóre komentarze to żenada i zacofanie . Średniowiecze już się skończyło może nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą
Swojak
2021-11-26 11:40:59
Stadion jest za duży, za drogi (koszty naciągnięte niebotycznie) ale cała ferajna się obłowi i dalej będzie czarnemu ludowi mówić, że buduje demokrację.
Beli
2021-11-26 10:53:19
Pamiętaj że to z twoich podatków wybudowali stadion prywatnej firmie a ligi Mistrzów nigdy tam nie obejrzysz.
MKS1948
2021-11-26 08:11:17
Pamiętam że za rządów PiS w Szczecinie tylko zwodzono nas z budową nowego stadionu, a teraz jest już prawie gotowy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA