wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Bukołaz w strugach deszczu

Bukołaz w strugach deszczu [GALERIA]

Bukołaz w strugach deszczu
Data publikacji: 2016-10-22 19:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-22 19:42
Wywietleń: 1283 164155

W SOBOTĘ w Puszczy Bukowej, pod patronatem naszej redakcji, odbyły się biegi Bukołaza, w których wystartowało blisko 300 osób, a kibiców było drugie tyle, choć sportowa rywalizacja toczyła się w strugach ulewnego deszczu.

W ekstremalnym górskim przełajowym półmaratonie, który ukończyli wszyscy startujący (97 osób), zwyciężył z bardzo dobrym czasem 1.29.39,7 Bartosz Drobczyński (Puszczyk Bukowy Szczecin) przed Michałem Sieczkowskim (Szczecin) i Januszem Żywickim (KB Pionier Szczecin). W biegu rekreacyjnym na 6 kilometrów wzięło udział 66 biegaczy, a tylko jedna osoba nie ukończyła rywalizacji. Wygrał Piotr Kuchta (KB Pionier Szczecin) przed Andrzejem Wojnachem (Szczecin) i Pawłem Wiśniewiczem (12. Brygada Zmechanizowana Szczecin). W biegu na 600 metrów wystartowało 21 dzieci i wszystkie dobiegły do mety, a triumfowała Weronika Baranowska wyprzedzając Marcina Najmarka (oboje Szczecin) i Wojciecha Misarko (Nowogard). W rywalizacji milusińskich na 300 metrów wystartowało 104 młodych biegaczy, a linię mety minęło 102. Najlepszym okazał się Bartosz Łozicki wyprzedzając Kacpra Góralskiego i Kamila Siąkajło (wszyscy Szczecin).

Miejscem startu i mety była Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, zwana potocznie Szkołą na Skale, gdzie przez cały czas imprezy trwał też festyn ekologiczny i jarmark. Można było coś zjeść, a deszczowa pogoda nie odstraszyła licznych uczestników i kibiców, którzy przybyli z całego miasta oraz innych miejscowości. Widzieliśmy sporo żołnierzy i leśników, ale przede wszystkim rodziców z dziećmi i to nawet 3-letnimi.
 

Od samego początku zamysłowi Bukołaza przyświecało połączenie sportu i turystyki z poszanowaniem historycznej tożsamości, więc nie zabrakło treści patriotycznych. Przybliżono sylwetki wielkich polskich olimpijczyków z poprzedniego wieku, upamiętniono dumny okres państwowości II Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polskie Państwo Podziemne. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymali m.in. pamiątkowe koszulki i medale oznaczone godłem Polski (niepodległościowy wzór, z którym Polscy sportowcy wystąpili na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles w 1932 r. i w Berlinie w 1936 r.) oraz znakiem Polski Walczącej. ©℗ (mij)

Mimo deszcze, w sobotnich biegach po Puszczy Bukowej wystartowało blisko 300 osób.
Fot. Dariusz GORAJSKIBukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu Bukołaz w strugach deszczu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy