Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Brydż. Największe zawody w tym roku [GALERIA]

Data publikacji: 27 marca 2023 r. 17:11
Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2023 r. 17:11
Brydż. Największe zawody w tym roku
W szczecińskiej imprezie wzięło udział łącznie 322 brydżystów z kilku województw. Grali też goście z Niemiec. Fot. Uniwersytet Szczeciński  

W miniony weekend w salach WEFiZ Uniwersytetu Szczecińskiego rozegrano największe tegoroczne zawody brydżowe organizowane w grodzie Gryfa - ogólnopolski mityng „O Puchar Unity Line 2023”. W szranki stanęło ponad 300 zawodników z kilku województw. Karciane łamigłówki rozwiązywali zarówno studenci, juniorzy jak i nestorzy.

W sobotnim turnieju par, w stawce 68 duetów, zwyciężyli szczecinianie - Andrzej Wielowieyski i Ryszard Kłosiński. Z kolei w niedzielnych teamach wystartowało 21 drużyn, a najlepszą okazała się ekipa Floty Świnoujście w składzie: Damian Wroński, Cezary Jarmuł, Agata Pyclik oraz Michał Wróblewski.

- Frekwencja była pierwszorzędna – mówi Paweł Stężała, pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego, współorganizator imprezy. – W turniejach amatorskich wystąpiło stu zawodników, a w zmaganiach ogólnopolskich już ponad dwustu. Nastolatki rywalizowały razem z dorosłymi. Bywało, że srogo ich ogrywały. Natomiast magnesem naszych zmagań były nagrody, których łączna pula przekroczyła 13 tysięcy złotych, oraz atmosfera, o którą dbamy na naszej uczelni od zawsze.

W ramach imprezy przeprowadzono aż cztery turnieje. Dwa o charakterze popularyzatorskim, dwa ogólnopolskie, w gronie mistrzów i arcymistrzów międzynarodowych. Wśród amatorów triumfowali Ewa Bączkowska z Marcinem Gosławskim, z kolei w zmaganiach akademickich – drużyna Uniwersytetu Szczecińskiego, który obok OŚ AZS, był głównym organizatorem mityngu. ©℗

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA