piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Boks. Urodzony w Szczecinie pięściarz blisko walki o mistrzowski pas

Boks. Urodzony w Szczecinie pięściarz blisko walki o mistrzowski pas

Boks. Urodzony w Szczecinie pięściarz blisko walki o mistrzowski pas
Data publikacji: 2016-07-29 08:40
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-29 11:50
Wywietleń: 1067 146210

Urodzony w Szczecinie 30-letni pięściarz wagi ciężkiej Izu Ugonoh jest coraz bliższy walki o tytuł zawodowego mistrza świata.

Syn Nigeryjczyków, którzy w latach 80 ubiegłego wieku przyjechali do Szczecina na studia medyczne ma coraz mocniejszą pozycję w światowych rankingach.

Po znokautowaniu Ricardo Ramireza z Meksyku polski pięściarz awansował już na 13 pozycję w rankingu federacji WBO i plasuje się dwie pozycje wyżej od Artura Szpilki, który już raz szansę zdobycia tytułu otrzymał..

To oznacza, że może już być poważnie traktowany, jako pretendent do mistrzowskiego tytułu. Zasady są bowiem takie, że pięściarze z pierwszej piętnastki rankingu mogą już być brani pod uwagę przy batalii o tytuł mistrza świata.

Posiadaczem mistrzowskiego pasa federacji WBO jest obecnie amerykański pięściarz Tyson Fury, który w listopadzie ubiegłego roku niespodziewanie odebrał tytuł 40-letniemu Włądimirowi Kliczce. W październiku tego roku ma dojść do rewanżu tych pięściarzy.

Plan jest taki, że Fury w przypadku kolejnej wygranej nad zawodnikiem z Ukrainy w kolejnej walce miałby się zmierzyć właśnie z urodzonym w Szczecinie polskim pięściarzem nigeryjskiego pochodzenia. Izu Ugonoh w tym roku planuje jeszcze jedną walkę, która prawdopodobnie odbędzie się we wrześniu.

Do tej pory sześciu polskich pięściarzy biło się o mistrzowski pas w wadze ciężkiej i za każdym razem bez powodzenia: cztery razy Andrzej Gołota i po jednym razie Albert Sosnowski, Tomasz Adamek, Mariusz Wach, Andrzej Wawrzyk i Artur Szpilka. (par)

Komentarze

Czytelnik Łukasz
Trzymam kciuki za tę walkę i Izu! Jednego czempiona Szczecin już miał, pora na kolejnego.
2016-07-29 10:39:40
Mike Tysson
Jak Izu urodzony tu to powinna walka byc w Azoty Arena a nie na Torwarze,no nie????No ale bilety zrobia zapore dla sympatykow boksu.Normalne po 1500,a pod dachem po 500 znajac polskie realia.I tym sposobem zalatwia sprawe ze Izu bedzie walczyl przy pustych trybunach.Tak jak bylo na siatce.1,5 tys to pensja miesieczna w dzikim krajy to niech zrobia bilety w Reichu po 3 tys,Jurol Zobaczymy ile bedzie na trybunach.
2016-07-29 10:18:28
Box
Urodzony w Szczecinie, ten zwrot jest tu kluczowy.
2016-07-29 09:26:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy