Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Boks . Skorpion w złocie

Data publikacji: 2021-10-20 15:20
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-20 15:20
Boks . Skorpion w złocie
Na najwyższym stopniu podium Wiktoria Rogalińska i jej trener Marcin Stankiewicz. Fot. Archiwum  

Podczas zakończonych w Wałczu młodzieżowych mistrzostw Polski w boksie kobiet i mężczyzn zdecydowanie najlepszym klubem okazał się BKS Skorpion Szczecin, zwyciężając w w klasyfikacji klubowej kobiet i mężczyzn oraz wygrywając rywalizację zarówno punktową jak i medalową wśród kobiet oraz mężczyzn.

Zawodnicy Skorpiona zdobyli 9 medali, w tym 7 złotych (Wiktoria Rogalińska, Wanessa Orczyk, Daria Parada, Beniamin Zarzeczny, Daniel Piotrowski, Kacper Derda i Mateusz Bereźnicki), srebrny (Arkadiusz Zakharyan) i brązowy (Robert Zakharyan).

Jeśli chodzi o pięściarzy z naszego regionu, to medale zdovbywali także reprezentanci innych klubów. Złoto wywalczyła Martyna Jancelewicz (Taurus Goleniów), srebro - Adam Pleban (Spartakus Szczecin), a brązowe krążki otrzymali: Natalia Zawalińska, Laura Kowalska (obie Olimp Szczecin), Jacek Pazdan (Taurus), Grzegorz Żmuda i Zuzanna Leśna (oboje Korona Wałcz).

• • •

W ostatnim okresie pięściarze Skorpina odnieśli też kilka innych sukcesów. M.in. Mateusz „Chińczyk" Rębecki w brazylijskim ju-jitsu/MMA podczas sobotniej gali sportów walki FEN w Szczecinie w walce wieczoru już po 20 sekundach znokautował rywala.

Natomiast w gali Boxing Night 8 w Kielcach swoich przeciwników pokonali Wiktor Kaźmierczak i Sebastian Wiktorzak. ©℗

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA