sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Boks. Polski walczy o Rio

Boks. Polski walczy o Rio

Boks. Polski walczy o Rio
Data publikacji: 2015-11-12 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-12 13:01
Wywietleń: 1177 37057

Pięściarz Róży Karlino Mateusz Polski jako jedyny z polskich bokserów zdobył medal - brązowy - Igrzysk Europejskich w Baku. Jego zdaniem te zawody były porównywalne do Igrzysk Olimpijskich, w których ma zamiar wystąpić już za kilka miesięcy.

- Występ w Rio de Janeiro to moje marzenie - powiedział Mateusz Polski. - Brązowy medal Igrzysk Europejskich jest moim największym osiągnięciem. Szkoda, że w Baku nie udało się dodatkowo zdobyć kwalifikacji na mistrzostwa świata. Awans wywalczyli finaliści oraz jeden zawodnik z trzeciego miejsca. Niestety, ja przegrałem z późniejszym wicemistrzem Francuzem Sofiane Oumihą.

Ostatecznie w mistrzostwach świata w Dausze wystąpiło trzech polskich pięściarzy. W ich trakcie okazało się, że olimpijską nominację, z rankingu ligi World Series of Boxing, wywalczył wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (75 kg).

Mateusz Polski na co dzień występuje w wadze 60 kg, w niej stanął na podium czerwcowych Igrzysk Europejskich, ale w niedawnych młodzieżowych mistrzostwach kraju wystartował w kategorii 64 kg.

- Nie chciałem ciągle boksować z tymi samymi zawodnikami, np. Dawidem Michelusem. Ale już wracam do wagi 60 kg, w której będę chciał pozostać do igrzysk. Zdrowo się odżywiam, dlatego nie mam problemów z utrzymaniem limitu kategorii lekkiej. Sam sobie przygotowuję posiłki - powiedział tegoroczny mistrz Polski ze Szczecina.

W styczniu rozpoczyna się kolejny sezon, zaś możliwość zdobycia kwalifikacji olimpijskiej dopiero za kilka miesięcy.

- W kwietniu na turnieju eliminacyjnym będę walczył o igrzyska. W czołówce mojej wagi są m.in. Azer Albert Selimow i Kubańczyk Lazaro Alvarez, z którym rywalizowałem w lidze WSB. To zawodnicy z najwyższej półki - ocenił.

Do 17 listopada Polski trenować będzie z kadrą narodową na zgrupowaniu w Wiśle, a następnie weźmie udział w turnieju w Tampere i gali w Karlinie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy