czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Sport > Boks. Polacy ze zmiennym szczęściem

Boks. Polacy ze zmiennym szczęściem

Boks. Polacy ze zmiennym szczęściem
Data publikacji: 2015-11-23 08:45
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-23 08:45
Wywietleń: 662 40497

W niedzielę na kołobrzeskim ringu odbyły się kolejne walki Młodzieżowych Mistrzostw Europy w boksie. W ringu zaprezentowało się czterech polskich pięściarzy. Dwóch z nich wygrało swoje pojedynki i awansowało do kolejnej rundy.

Wydarzeniem dnia była walka zawodnika z pobliskiego Koszalina Konrada Kozłowskiego, rywalizującego w wadze do 75 kg. Zawodnik Fight Club Koszalin był żywiołowo dopingowany przez publiczność i pokonał jednogłośnie na punkty Vylautasa Balsysa z Litwy.

Do II rundy awansował też Patryk Urbański rywalizujący w wadze do 64 kg. Pięściarz Gwardii Wrocław był wyraźnie lepszy od Borissa Batavinsa z Łotwy. Walka trwałą niepełne trzy rundy, bowiem Polak wygrał przez TKO.

– Najgorsze, co może przydarzyć się bokserowi, to przegrać pierwszą walkę – powiedział po wygranym pojedynku Patryk Urbański. - Jedziesz na mistrzostwa, błyskawicznie odpadasz i siedzisz ten tydzień, bezustannie czując wielki żal. Bardzo się cieszę, że udało mi się zwyciężyć, choć i tak uważam, że w mojej walce było dziś za dużo chaosu. Wyszedłem na ring i chciałem rozszarpać przeciwnika, a powinienem podejść do tego z zimną głową. Na szczęście będę walczył w Kołobrzegu dalej, więc będzie okazja, aby to poprawić.

Porażki ponieśli inni reprezentanci Polski. Adam Pluskowski (waga do 52 kg) przegrał z Andrijem Tyszkowcem z Ukrainy, natomiast Michał Soczyński w wadze do 81 kg. w swoim drugim pojedynku przegrał z Sandro Poletanem z Bośni i Hercegowiny.

W poniedziałek w ringu zaprezentuje się trzech kolejnych polskich pięściarzy.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie