piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Boks. Pięściarz Olimpii z medalem MME

Boks. Pięściarz Olimpii z medalem MME

Boks. Pięściarz Olimpii z medalem MME
Data publikacji: 2015-11-25 21:53
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1511 42282

Sebastian Wiktorzak, pięściarz Olimpu Szczecin zakwalifikował się do strefy medalowej Młodzieżowych Mistrzostw Europy w boksie rozgrywanych w Kołobrzegu. Oznacza to, że podopieczny trenera Edwarda Króla zakończy zawody przynajmniej z brązowym medalem, a może zajść jeszcze wyżej

Wiktorzak w ćwierćfinałowej walce nie pozostawił złudzeń Walijczykowi Lewisowi Howellsowi. Nasz reprezentant zdecydowanie celniej wyprowadzał ciosy, lepiej unikał ataków Brytyjczyka i zasłużenie triumfował na punkty (3:0).

- Myślę, że każda z trzech rund była mniej lub bardziej, ale na moją korzyść. Nie czułem się najlepiej, bo walka, którą stoczyłem wczoraj była naprawdę trudna i wymagająca. Cieszę się, że mimo to udało mi się dziś po raz kolejny triumfować. Brązowy medal już jest i z tego oczywiście mogę być zadowolony, ale przyjechałem tu z nastawieniem na złoto i nic się w tej kwestii nie zmieniło – mówił po zejściu z ringu Wiktorzak.

Nie powiodło się innemu szczecińskiemu pięściarzowi Karolowi Kowalowi. Zawodnik Skorpionu Szczecin przegrał z Jamesem Mc Givernem z Irlandii.

Pięściarz z Irlandii lepiej się poruszał, był zwrotniejszy i wyprzedzał ruchy naszego zawodnika. Kowal starał się walczyć i boksować w swoim ofensywnym stylu, ale dobrze dysponowany przeciwnik nie pozwolił mu na zbyt wiele. Werdykt sędziów wielkim zaskoczeniem nie był. McGivern wygrał jednogłośnie i zapewnił sobie miejsce w półfinale mistrzostw.

Do strefy medalowej awansował jeszcze jeden pięściarz z naszego regionu. Konrad Kozłowski z Koszalina rywalizujący w wadze do 75 kg stoczył ciężki i wyczerpujący bój z Ukraińcem Władysławem Rolenko, ale ostatecznie wyszedł z niego zwycięsko.

Reprezentant Fight Club Koszalin boksował przez pełne trzy rundy, dopingowany przez dużą grupę rodzimych kibiców. Kozłowski częściej atakował, miał inicjatywę i rozstrzygnął to wyrównane starcie niejednogłośnym werdyktem sędziów (2:1).

Awans do półfinalu wywalczył też Maciej Żurakowski w wadze do 91 kg. Oznacza to, że Polska wywalczyła trzy medale, a dwa z nich pięściarze z klubów województwa zachodniopomorskiego.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy