Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Boks. Pięściarz Olimpii z medalem MME

Data publikacji: 2015-11-25 21:53
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Boks. Pięściarz Olimpii z medalem MME
 

Sebastian Wiktorzak, pięściarz Olimpu Szczecin zakwalifikował się do strefy medalowej Młodzieżowych Mistrzostw Europy w boksie rozgrywanych w Kołobrzegu. Oznacza to, że podopieczny trenera Edwarda Króla zakończy zawody przynajmniej z brązowym medalem, a może zajść jeszcze wyżej

Wiktorzak w ćwierćfinałowej walce nie pozostawił złudzeń Walijczykowi Lewisowi Howellsowi. Nasz reprezentant zdecydowanie celniej wyprowadzał ciosy, lepiej unikał ataków Brytyjczyka i zasłużenie triumfował na punkty (3:0).

- Myślę, że każda z trzech rund była mniej lub bardziej, ale na moją korzyść. Nie czułem się najlepiej, bo walka, którą stoczyłem wczoraj była naprawdę trudna i wymagająca. Cieszę się, że mimo to udało mi się dziś po raz kolejny triumfować. Brązowy medal już jest i z tego oczywiście mogę być zadowolony, ale przyjechałem tu z nastawieniem na złoto i nic się w tej kwestii nie zmieniło – mówił po zejściu z ringu Wiktorzak.

Nie powiodło się innemu szczecińskiemu pięściarzowi Karolowi Kowalowi. Zawodnik Skorpionu Szczecin przegrał z Jamesem Mc Givernem z Irlandii.

Pięściarz z Irlandii lepiej się poruszał, był zwrotniejszy i wyprzedzał ruchy naszego zawodnika. Kowal starał się walczyć i boksować w swoim ofensywnym stylu, ale dobrze dysponowany przeciwnik nie pozwolił mu na zbyt wiele. Werdykt sędziów wielkim zaskoczeniem nie był. McGivern wygrał jednogłośnie i zapewnił sobie miejsce w półfinale mistrzostw.

Do strefy medalowej awansował jeszcze jeden pięściarz z naszego regionu. Konrad Kozłowski z Koszalina rywalizujący w wadze do 75 kg stoczył ciężki i wyczerpujący bój z Ukraińcem Władysławem Rolenko, ale ostatecznie wyszedł z niego zwycięsko.

Reprezentant Fight Club Koszalin boksował przez pełne trzy rundy, dopingowany przez dużą grupę rodzimych kibiców. Kozłowski częściej atakował, miał inicjatywę i rozstrzygnął to wyrównane starcie niejednogłośnym werdyktem sędziów (2:1).

Awans do półfinalu wywalczył też Maciej Żurakowski w wadze do 91 kg. Oznacza to, że Polska wywalczyła trzy medale, a dwa z nich pięściarze z klubów województwa zachodniopomorskiego.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ