czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Boks. Nasi pięściarze wygrywali w reprezentacji

Boks. Nasi pięściarze wygrywali w reprezentacji

Boks. Nasi pięściarze wygrywali w reprezentacji
Data publikacji: 2017-03-04 08:30
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-04 08:30
Wywietleń: 428 219800

Reprezentacja Polski w boksie w składzie z reprezentantami naszego województwa pokonała Białoruś 14:10 w towarzyskim meczu rozegranym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Wygraliśmy z bardzo dobrym zespołem. To była wspaniała promocja pięściarstwa – powiedział szczeciński trener polskiej kadry Karol Chabros.

Przed meczem szkoleniowiec biało-czerwonych ostrożnie oceniał szanse swoich podopiecznych w starciu z reprezentacją Białorusi, która ma w swoim składzie medalistów mistrzostw Europy i uczestników igrzysk olimpijskich. Tymczasem na ringu w Ostrowcu Polacy pokonali groźnego rywala 14:10.

Swoje walki wygrali pięściarze reprezentujący nasz region. W wadze do 64 kg triumfował Mateusz Polski z Róży Karlino, a w wadze do 81 kg. zawodnik Skorpionu Szczecin Arkadiusz Szwedowicz.

- Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo. Białoruś to bardzo wymagający rywal, który przyjechał do Ostrowca w bardzo mocnym składzie. Praktycznie wszyscy nasi bokserzy zaprezentowali wysokie umiejętności i charakter do walki – chwalił swoich zawodników pracujący na co dzień w Skorpionie Szczecin Chabros.

Spotkanie w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się w ramach nowego projektu Polskiego Związku Bokserskiego „Światowa konfrontacja boksu olimpijskiego”.

- Ten mecz potwierdził, że to świetna inicjatywa. Bardzo mocny rywal, wysoki poziom sportowy i wiele emocji. Warto to kontynuować, tym bardziej, że jest to impreza cykliczna. Przygotowuje naszych pięściarzy do imprez światowej rangi. To świetna promocja pięściarstwa – dodał trener polskich bokserów.

W ramach „Światowej konfrontacji boksu olimpijskiego” w tym roku odbędą się jeszcze cztery imprezy. 21 kwietnia w Brodnicy rywalami biało-czerwonych będą Niemcy, a 26 maja w Kielcach - Rosjanie. Na 22 września zaplanowano mecz Polska – Irlandia, a 27 października odbędzie się spotkanie Polska – Turcja. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy