Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Boks. Mocna gala w Międzyzdrojach

Data publikacji: 2015-08-20 07:20
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-21 13:42
Boks. Mocna gala w Międzyzdrojach
 

Wiele wskazuje na to, że sobotnią galę bokserską w Międzyzdrojach śledzić będzie czterech polskich mistrzów świata: Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek, Krzysztof Włodarczyk i Krzysztof Głowacki. Tak wielu polskich mistrzów świata w boksie zawodowym nigdy jeszcze w jednym miejscu nie było.

Ten ostatni mistrzowski pas wywalczył niespełna tydzień temu. Urodził się i wychował w Wałczu, a w Międzyzdrojach niegdyś też boksował. Z dobrym skutkiem.

Tegoroczna gala z uwagi na niedawny sukces Krzysztofa Głowackiego cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Będziemy w niej mieli nasz szczeciński akcent. W jednej z walk wystąpi 29 - letni Tomasz Król, syn znanego trenera i byłego pięściarza Stali Stocznia Szczecin, Edwarda Króla.

Rywalem Tomasza Króla w wadze do 62 kg. będzie o trzy lata młodszy Jacek Wylężoł. Tomasz Król dopiero rozpoczyna swoją przygodę z zawodowym boksem. Stoczył dotąd zaledwie dwie walki, z których jedną wygrał, a jedną zremisował. Jego przeciwnik jest bardziej doświadczony na zawodowym ringu. Boksował już 22 razy, a 12 z tych walk rozstrzygnął na swoją korzyść.

- Nie jestem już młodym pięściarzem, ale chcę swój czas wykorzystać maksymalnie - powiedział przed wyjazdem do Międzyzdrojów Tomasz Król.

Szczecinian jest w wieku nowo kreowanego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego, dlatego wszystko jeszcze przed nim. ©℗ (p)

Fot. R. Pakieser

Cały artykuł czytaj w piątkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tadeusz z Piły
2015-08-21 11:08:48
Powodzenia Panowie...(Y) :-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ