Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.

Boks. Lewicki i Wiktorzak mistrzami Polski

Data publikacji: 30 listopada 2019 r. 14:13
Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2019 r. 14:13

Przez cały tydzień toczyły się w Opolu zmagania pięściarzy w mistrzostwach Polski w boksie olimpijskim, w których startowało 10 reprezentantów województwa zachodniopomorskiego (7 ze BKS Skorpion Szczecin i 3 z KB Karlino), a najlepiej spisali się reprezentanci Skorpiona: Sebastian Wiktorzak (wywalczając złoty medal w wadze do 81 kg) i Ryszard Lewicki (mistrz Polski w wadze do 75 kg).

W finale Sebastian Wiktorzak jednogłośnie 5:0 pokonał na punkty Mateusza Goińskiego (Zagłębie Konin). Natomiast Ryszard Lewicki pokonał 4:1 Rafała Wołczeckiego (Adrenalina Wrocław). Ryszarda Lewickiego wybrano najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Kibice obejrzeli sporo finałowych pojedynków stojących na wysokim poziomie. W kategorii do 63 kg tytuł obronił zaledwie 20-letni Damian Durkacz, który wygrał 5:0 z obecnie najbardziej utytułowanym polskim bokserem – Mateuszem Polskim (KB Karlino), brązowym medalistą Igrzysk Europejskich 2015 i mistrzostw Europy 2017.

Pojedynek ten uznano za najlepszą walkę imprezy. W wadze tej brązowy medal wywalczył Radomir Obruśniak (KB Karlino). W wadze do 52 kg Maciej Jóźwik (Skorpion) uległ po wyrównanym pojedynku Jakubowi Słomińskiemu (Wda Świecie) 2:3, a w tej wadze brązowy medal wywalczył kolega klubowy Jóźwika - Dorian Mospinek.

W medalowej klasyfikacji klubów zwyciężył Skorpion (2 złote medale, srebrny i brązowy), a w rywalizacji województw zwyciężyło Zachodniopomorskie. ©℗ (mij)