czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Boks. "Dziecko wojny" na ringu w Międzyzdrojach

Boks. "Dziecko wojny" na ringu w Międzyzdrojach

Boks. "Dziecko wojny" na ringu w Międzyzdrojach
Data publikacji: 2016-08-20 10:17
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-20 16:19
Wywietleń: 273 149174

W Międzyzdrojach tradycyjnie już odbędzie się gala boksu zawodowego. W sobotni wieczór (początek gali o g. 20, bezpośrednia transmisja w Polsat sport) walką dnia będzie pojedynek Kamila Szeremety z Kassimem Oumą z Ugandy.

Polak stoczył dotąd na zawodowym ringu 13 walk – wszystkie wygrał. Ouma to były mistrz świata, ale pięściarz ten wywołuje ogromne zainteresowanie z zupełnie innych powodów.

W latach 80 w Ugandzie trwała wojna domowa. Kassim Ouma w wieku 6 lat został porwany przez rebeliantów i już w wieku 8 lat został nauczony zabijania. Spośród jego siedmiu braci aż trzech straciło życie w wojnie domowej.

O Kassimie Oumie powstał nawet film dokumentalny. Jest wstrząsający. Dowiadujemy się z niego o okrucieństwach, jakich doświadczył młody chłopak, praktycznie jeszcze jako dziecko.

- Uderzałem w kark od razu, żeby zabić – opowiadał w poruszającym filmie dokumentalnym "Kassim the Dream" pięściarz, który jako dziecko przeszedł przez prawdziwe piekło. - Z silniejszymi mężczyznami radziłem sobie w ten sposób, że wieszałem ich za jądra. Wisieli dopóki nie umarli przechodząc przez nieprawdopodobne męki. Nie było mi ich szkoda. Gdy miałem 8 lat, to uczyli mnie zabijania. Powtarzali, że jak nie będę zabijać, to mnie zabiją. Myślałem, że tak trzeba. Torturowałem ludzi i uważałem to za zabawne. Dziś jest mi wstyd z tego powodu, mam nadzieję, że Bóg mi wybaczy. Zdarzało mi się siedzieć na stosie trupów i palić w geście triumfu cygaro."

Film o Kassimie Oumie powstał w 2008 roku, pięściarz odkrywa swoją mroczną przeszłość bez żadnych tajemnic. Twierdzi, że nie ma pojęcia, ilu ludzi zabił.

Sam cudem uniknął śmierci. Gdy wyjechał do Stanów Zjednoczonych został dwukrotnie postrzelony. Gdy był żołnierzem armii narodowej Resistance, to nigdy nie został nawet draśnięty. Spotkało go to dopiero w wolnym kraju.

Jego ojciec został pobity na śmierć po tym, jak Kassim Ouda wyjechał do Stanów Zjednoczonych. To w akcie zemsty, że opuścił swój kraj.

Przed Kamilem Szeremetą trudne zadanie. Musi stawić czoła wciąż dobremu pięściarzowi i człowiekowi z niezwykle mroczną przeszłością. (par)

Komentarze

nokaut
Teraz redaktor par. podliczy ile raz kto walnął kogo w lewe ucho prawą ręką, a kto komu dał po ryju prawą, ale z woleja. Ciosy proste będą też liczone i to ile razy poskoczył w każdej rundzie. Nie mogę się już doczekać tego opisu mordobicia.
2016-08-20 15:51:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy