Boks. Dwa zachodniopomorskie medale na mistrzostwach Europy

Data publikacji: 26 października 2022 r. 18:43
Ostatnia aktualizacja: 26 października 2022 r. 23:49
Wicemistrzyni Europy Elżbieta Wójcik. Fot. archiwum

Podczas mistrzostw Europy w boksie odbywających się w Budvie w Czarnogórze dwie utalentowane zachodniopomorskie pięściarki, Martyna Jancelewicz z klubu Taurus Goleniów, trenowana przez Remigiusza Gajewskiego i Elżbieta Wójcik z Klubu Bokserskiego Karlino, szkolona przez Hakoba Karapetyana, zdobyły srebrne medale!

Goleniowianka w półfinale wagi do 81 kg jednogłośnie na punkty pokonała Węgierkę Timeę Nagy, natomiast zawodniczka Klubu Bokserskiego Karlino w półfinale kategorii do 75 kg wygrała z Ukrainką Anastasią Czernokolenko 3:2.

W finale Jancelewicz przegrała niejednogłośnie na punkty z Litwinką Gabriele Stonkute 2:3, a Wójcik musiała uznać wyższość Irlandki O'Rourke Aoife ulegając 0:5. (mij)