sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Boks Charytatywna walka w Szczecinie

Boks Charytatywna walka w Szczecinie

Boks Charytatywna walka w Szczecinie
Data publikacji: 2017-08-12 07:55
Wywietleń: 778 288060

Kuba Kacprzyk, pozytywnie nakręcony student wychowania fizycznego już nieraz udowodnił, że można połączyć własne pasje z pomaganiem innym. Pod koniec czerwca rozpoczął kolejną walkę o zdrowie sparaliżowanej osoby – Rafała Garbacika.

Każdego dnia biegiem pokonuje kilkadziesiąt kilometrów, a wieczorem staje na ringu do walki z mniej lub bardziej znanym bokserem. W najbliższą sobotę skrzyżuje rękawice z Pawłem Stępniem, szczecińskim pięściarzem wagi półciężkiej - wschodzącą gwiazdą polskiego ringu.

Kuba Kacprzak zorganizował akcję „Walka Życia", którą dedykuje Rafałowi Garbacikowi. Mężczyzna przeszedł rozległy udar niedokrwienny mózgu i to zupełnie odmieniło jego codzienne życie.

Utracił władzę w prawych kończynach oraz zdolność mowy. Czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Podczas gdy Rafał codziennie stawia czoła trudnościom życia po udarze, Kuba pokonuje maraton i bierze udział w bokserskiej walce. Kolejnym jego przeciwnikiem będzie Paweł Stępień.

- Kuba bardzo mi zaimponował. Pokazuje, że można połączyć pasje z bezinteresownym pomaganiem innym. Z radością przyjąłem jego zaproszenie i sobotnie wydarzenie polecam uwadze wszystkim miłośnikom boksu i nie tylko. Decyzja przyszła tym łatwiej, że angażowanie się w tego typu wydarzenia charytatywne jest mi wyjątkowo bliskie. To nie tylko zaszczyt ale i ogromna satysfakcja. Zapewniam, że na ringu dam z siebie wszystko – mówi Paweł Stępień.

Jak zaznacza, była to dość niespodziewana propozycja, ale decyzja zapadła w zasadzie w jednej chwili. Paweł Stępień aktualnie przygotowuje się do kolejnej zawodowej walki, którą stoczy już za tydzień. 19 sierpnia w Międzyzdrojach zmierzy się z Kubańczykiem Dayron'em Lester'em. Będzie to więc kolejny, ciekawy sparing, tym bardziej, że odbędzie się on w tak szczytnym celu.

Walka odbędzie się w Szczecinie w BKS Olimp przy ul. Mazurskiej w sobotę o godz. 18. Wstęp wolny. (oprac. mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy