piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Bojery. Mistrzostwa świata przeniesione do Szczecinka

Bojery. Mistrzostwa świata przeniesione do Szczecinka

Bojery. Mistrzostwa świata przeniesione do Szczecinka
Data publikacji: 2018-02-24 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-24 19:02
Wywietleń: 662 315717

Po opadach śniegu w Giżycku, gdzie w sobotę odbyła się uroczystość otwarcia bojerowych mistrzostw świata, zawody przeniesiono na jezioro Wielimie koło Szczecinka. W rywalizacji, która powinna rozpocząć się w poniedziałek, udział weźmie 170 zawodników z 17 krajów.

- Zbyt duży opad śniegu ostatniej nocy w Giżycku spowodował, że tafla Niegocina nie nadaje się do rozegrania regat. Specyfika sportu bojerowego polega na wielkiej zależności od zmian pogodowych i ciągłej gotowości do podróży w poszukiwaniu optymalnych warunków do ścigania się. Niedziela będzie dniem przemieszczenia się zawodników do Szczecinka - poinformował członek zarządu Stowarzyszenia Flota Polska DN Artur Wissuwa.

Instrukcja żeglugi przewiduje rozegranie siedmiu wyścigów dla każdej z grup. Regaty będą ważne, jeżeli grupa złota ukończy trzy wyścigi.

Organizatorem imprezy jest Estonia, obchodząca 100-lecie niepodległości. Początkowo regaty miały się odbyć w Orjaku. W czwartek międzynarodowe stowarzyszenie klasy DN (IDNIYRA) poinformowało, że lokalizacja jest bardzo ładna, z wieloma nowymi udogodnieniami i świetnym miejscem do pływania, ale...

- Niestety, lód jest pokryty warstwą 6-8 cm starego i ciężkiego śniegu. Poza tym prognozy przewidują wyjątkowo mroźną pogodę i więcej śniegu - napisano w komunikacie.

Pierwsze starty mistrzostw świata planowane są w poniedziałek. Tytułu zdobytego rok temu w USA broni Jabłoński, który 11 razy zwyciężał w tej imprezie, ale nigdy złotego medalu nie wywalczył w kraju. Jeśli warunki pozwolą, rozegrane zostaną jeszcze otwarte mistrzostwa Europy, które muszą zakończyć się w sobotę 3 marca. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy