niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Biegnij i pomóż Leszkowi Morusowi

Biegnij i pomóż Leszkowi Morusowi

Biegnij i pomóż Leszkowi Morusowi
Data publikacji: 2017-04-21 16:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-26 09:48
Wywietleń: 1894 244519

Leszek Morus to doskonały judoka – niegdyś zawodnik i od wielu lat trener, ale przede wszystkim wspaniały człowiek, całym sercem oddany szlachetnej idei sportu. Często odwiedzał redakcję „Kuriera Szczecińskiego" z informacjami o sukcesach swoich podopiecznych.

Dla wielu młodych ludzi to najlepszy wychowawca i autorytet, który doprowadził ich na wyżyny sukcesów krajowych i zagranicznych. Kontynuator dzieła ojca Edwarda Morusa i budowniczy szczecińskiej marki w sportach walki. Twórca klubu UKS 47 Bushido-Morus. Pełen pasji, oddania, robiący wszystko bez oglądania się na korzyści materialne. Człowiek, zdawałoby się niezniszczalny, zawsze wychowywał przez sport i pomagał ludziom…

Teraz, niestety, sam potrzebuje pomocy. Stanął bowiem do pojedynku z nieprzestrzegającą reguł sportowej walki poważną chorobą, toteż godzien jest naszego wsparcia duchowego i materialnego. Dołożymy wszelkich starań, aby zwyciężył w tej nierównej walce, a wszystkich związanych ze sportami walki, wychowanków trenera, przyjaciół klubu i szkoły podstawowej nr 47 oraz każdego życzliwego człowieka prosimy o pomoc.

Naszą akcję zaczniemy już w sobotę 22 kwietnia Biegiem po zdrowie! Zbiórka o godz. 8.45 przy parkingu kąpieliska Arkonka.  Rozpocznie się wspólną rozgrzewką judo, a następnie odbędą się biegi na dystansach 1 km, 1 mili i 5 km. Spędzić też będzie można trochę czasu przy ognisku, zbierając środki na leczenie naszego kolegi, nauczyciela i trenera. (mij)

Leszek Morus wychował wielu sportowców
Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Ed
Mistrz
2017-12-26 00:19:05
uczniak
Leszku! nie wszyscy cię kojarzyli z judo. Ale wielu Twich uczniów, których uczyles wuefu, odnosi sukcesy w sporcie. Jestesmy z Tobą! Będziemy Ci pomagaC! Trzymaj SIę!! Kacper z SP-47 i koledzy i kolezanki!
2017-04-21 20:59:36
uczeń
Pamiętam go uczył w-fu w podstawówce ,zajęcia zawsze były nietuzinkowe :)) ,miał ksywę Samuraj ;-) swietny człowiek, proszę się trzymać Panie Leszku ,
2017-04-21 18:38:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy