wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Baja Poland. Hołowczyc wygrał drugi raz z rzędu

Baja Poland. Hołowczyc wygrał drugi raz z rzędu

Baja Poland. Hołowczyc wygrał drugi raz z rzędu
Data publikacji: 2015-08-30 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1187 16154

Krzysztof Hołowczyc wygrał rajd Baja Poland – ósmą edycję tegorocznej rundy Pucharu Świata w rajdach terenowych. To drugie z rzędu zwycięstwo Hołowczyca w Szczecinie i piąte w ogóle.

Hołowczyc prowadzenie w zawodach objął już po pierwszym przejeździe niemal 150-kilometrowego odcinka na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim.

W sumie w drodze po upragnione zwycięstwo popularny Hołek, w tym roku pilotowany przez Łukasza Kurzeję, wygrał dwie z pięciu prób sportowych zlokalizowanych w województwie zachodniopomorskim.

Drugie miejsce w szczecińskim klasyku zajął Nasser Al-Attiyah (MINI All4Racing), który powiększył swoją przewagę w klasyfikacji Pucharu Świata.

Na mecie w Szczecinie Krzysztof Hołowczyc ogłosił zakończenie trwającej dziesięć lat kariery w rajdach terenowych.

Zaznaczył tym samym, że nie wystartuje w przyszłorocznej edycji Rajdu Dakar, w którym w styczniu tego roku zajął trzecie miejsce.

 

 

Komentarze

Baja
Dobrze, że Szczecin znalazł niszę w dyscyplinie, która ma swoją rzeszę fanów, ale nie jest tak medialna, jak np. tenis, piłka nożna, boks, kolarstwo, czy lekkoatletyka. Organizacja tego rajdu to ogromne przedsięwzięcie. Sztab ludzi, który ciężko pracuje 24h, aby kibice przez 3 dni mogli oglądać poczynania kierowców robi to z pasją, a niestety relacji w mediach nie było prawie w ogóle. Warto popracować nad reklamą, bo poza Szczecinem i fanami rajdów, mało kto wiedział o tej imprezie. Do tego dochodzi słabsza, niż w ubiegłym roku, oferta dla zwiedzających w parku maszyn, brak cateringu dla gości i nie do końca dobre ustawienie nagłośnienia sceny. Problem z parkingiem dla kibiców powtarza się corocznie, ale wszystko można jeszcze naprawić.
2015-08-31 11:18:31
Czytelnik Łukasz
Ilość jest nie bez znaczenia, bo to od niej zależy, czy finanse będą się spinać. Niektórym zawsze źle. Gdyby było mniej imprez to mendziłbyś, że pieniądze w błoto, nic się nie dzieje itd. Dlatego zamknij jadaczkę. Można by pomyśleć, że ktoś (M.J-W?) płaci tobie i takim jak ty kibolom za opluwanie i zohydzanie naszego miasta. Niech Pogoń zdobędzie mistrza kraju/Puchar Polski to będzie można zacząć rozmowę.
2015-08-31 10:06:19
Miguel
A kogo to interesuje ? W Szczecinie stawia się na ilość imprez a nie na jakość. Lepiej wykorzystać halę Azoty i nowy basen żeby robić duże imporezy w popularnych sportach,a nie baja Poland i inne baje. No i wziąć się wyburzanie stadionu i stawianie nowego
2015-08-30 19:11:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy