Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Baja Drawsko. Rajdowcy uczczą pamięć ważnego generała

Data publikacji: 19 kwietnia 2024 r. 10:49
Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2024 r. 11:12
Baja Drawsko. Rajdowcy uczczą pamięć ważnego generała
 

Zawodnicy rajdów wracają na drawski poligon. Rajd Baja Drawsko odbędzie się już w ten weekend. O Mistrzostwo Polski będą się ścigać w tym roku najlepsi kierowcy samochodów terenowych, motocykli, quadów i pojazdów SSV. Finałowy odcinek specjalny, który odbędzie się w sobotę zostanie rozegrany ku czci związanego ze Szczecinem gen. Mieczysława Boruty–Spiechowicza.

To efekt współpracy między organizującą rajdy Fundacją Baja Poland i szczecińskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. W ubiegłym roku podczas Rajdu Niepodległości upamiętniony został gen. Aleksander Litwinowicz. W tym roku rajdowcy będą walczyć o puchary ufundowane przez dyrektora IPN na odcinku specjalnym im. gen. Mieczysława Boruty–Spiechowicza.

Finałowy odcinek specjalny Rajdu Baja Drawsko zostanie rozegrany w sobotę. W rajdzie weźmie udział kilkadziesiąt załóg i ponad setka zawodników, z udziałem najlepszych rajdowców z Polsk i z zagranicy. Wśród załóg samochodów terenowych pojadą m.in. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją w BMW X3, wśród motocyklistów udział weźmie aktualny mistrz Polski i zdobywca medalu na tegorocznym Rajdzie Dakar Bartłomiej Tabin, w pojeździe typu SSV pojadą Maciej Giemza i Rafał Marton.

Oprócz Polaków wystartują także zawodnicy z Czech, Węgier i Litwy.

Trzech motocyklistów w specjalny sposób uczci gen. Mieczysława Borutę–Spiechowicza. Z jego wizerunkami na kaskach pojadą Bartłomiej Tabin oraz ks. Marian Augustyn i Jan Ślusarczyk ze Szczecina.

Odcinek specjalny im. gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza rozpocznie się w sobotę na poligonie drawskim o godz. 13 (wtedy start motocykli i quadów) i 15:30 (start dla samochodów terenowych i pojazdów SSV). Start przy tzw. żółtej trybunie na pasie taktycznym Bucierz.

Uroczystość wręczenia pucharów zwycięzcom Rajdu odbędzie się także w sobotę o godz. 18 w Drawsku Pomorskim na placu przy ul. Toruńskiej. Puchary za zwycięstwo na odcinku im. gen. Boruty-Spiechowicza wręczy dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Grazia
2024-04-19 12:28:53
Uwaga. Saperzy będą bombę wysadzać

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA