czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Sport > Badminton. Złoto Żuromskiego i debla z Choszczna

Badminton. Złoto Żuromskiego i debla z Choszczna

Badminton. Złoto Żuromskiego i debla z Choszczna
Data publikacji: 2020-02-16 16:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-18 15:27
Wywietleń: 726 443145

W Policach odbył się 22. Ogólnopolski Turniej Badmintona Babolat Cup 2020, który w tym roku miał międzynarodową obsadę, bo wystąpiła 20-osobowa grupa Niemców.

W szranki rywalizacji stanęło 151 wyczynowców i 170 amatorów. Wystąpił m.in. 3-krotny wicemistrz świata, Paweł Gasz z Katowic. W rywalizacji open wśród mężczyzn triumfował Adrian Jaśkowiak (UKS Baranowo), w wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Felska (AZS Łódź).

Najlepiej z zawodników województwa zachodniopomorskiego spisali się: Jacek Żuromski (Szczecin) oraz debel Radosław Strejko i Robert Wyszyński (Choszczno), którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. 

Wicemistrzami zostali: mixt Danuta Klofik i Andrzej Mysiak oraz Piotr Żuromski (wszyscy Szczecin), a także Leszek Borys (Choszczno). Zdobywcami brązowych medali były deble: Joanna Cegielska i Renata Jędrzejewska oraz Marcin Słojewski i Jacek Żuromski, a także mixt Jan Kaczanowski i Halina Ignaczak (wszyscy Szczecin).

W uzupełnieniu wyników podajmy, że w sobotniej rywalizacji wyczynowców brązowy medal wywalczył też szczecinianin Bogdan Zianowicz oraz mikst z grodu Gryfa: Jan Kaczanowski i Halina Ignaczak. Natomiast w niedzielnej rywalizacji amatorów srebro wywalczyli szczecinianie: Elżbieta Makulus, Robert Orzechowski, Gustaw Dudka oraz deble Michał Matera i Dariusz Schmidt oraz Michał Kurek i Bartosz Wesołek; a brąz: Barbara Walsky-Maciocha i Jacek Potorski. Oprócz tego w kategorii Radosny Amator (początkujący) całe podium wypełnili szczecinianie: Kajetan Bilski, Emil Słupski oraz Kacper Makulus i Szymon Kuźniar.©℗

(mij)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Renata Jędrzejewska
Chciała bym wspomnieć o naszych kolegach z bada też zdobyli medale .Gustaw Dudek srebro w 45 + Bogdan Zianowicz brąz w debla 45+ Jacek Potorski srebro .Brawo.
2020-02-18 10:47:19
Tosca
To nie koniec medalistów że Szczecina : Gustaw Dudek srebro w deblu 45+ .Bogdan Zianowicz brąż w deblu 45+ i Jacek Potorski srebro.
2020-02-18 09:44:47
balbinka
balbnika pocwicz mozg, bo po ogladaniu KSW nic poza silka i mordobiciem juz sportem dla ciebie nie jest maly czlowieczku. pewnie sam siedzisz i tylko marudzisz, a jedyny sport to wyjscie do zabki po tanie piwo i durne komentarze na necie
2020-02-17 12:38:11
do balbinka i ipla
sprawdz kozaku. Oni przynajmniej zamiast siedziec przed kompem z chipsami, ida biegac i zapierd po kortach, a nie jak ty jeden z drugim z chudymi nozkami i bebzonem po kolana udajesz mezczyzne, a w rzeczywistosci jestes zakompleksionym smutnym czlowieczkiem
2020-02-17 12:32:08
ipla
a ci hhmmm,, mężczyźni co grali to mieli zapewniony salon odnowy i fryzjera po turnieju ?? bo jak nie to … och , ach , zgroza. tacy spoceni przy takich ciężarach i te spocone pośladki. no fuj
2020-02-17 09:24:14
balbinka
Paweł Gaszcz… Adrian Jaśkowiak.... to taki męski sport i ci faceci to na pewno silni mężczyźni. całuję
2020-02-17 09:21:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie