Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Absolwenci odwiedzili młodszych kolegów

Data publikacji: 2015-11-16 14:11
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Absolwenci odwiedzili młodszych kolegów
 

Sebastian Murawski, Robert Obst, Hubert Matynia i Błażej Chouwer, to obecnie piłkarze drużyny ekstraklasy Pogoni Szczecin. Każdy z nich poza Chouwerem zaliczył już debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Chouwer jest tego bliski.

Wszyscy czterej są absolwentami piłkarskiego gimnazjum w Szczecinie przy ul. Hożej. W poniedziałek odwiedzili progi swojej dawnej szkoły i byli gośćmi obecnych uczniów i aspirantów do gry w ekstraklasie - między innymi mistrzów Polski do lat 14 (rocznik 2001) i wicemistrzów Polski do lat 14 (rocznik 2000).

Szczeciński GOSSM jest jedną z 16 takich placówek w kraju, ale jedną z dynamiczniej rozwijających się i na pewno uchodzących za jedną z wzorowych. Przez rok uczył się tu Grzegorz Krychowiak - obecnie reprezentant Polski i wiodący piłkarz naszej reprezentacji.

Szkoła wychowała dotąd 28 reprezentantów różnych kategorii wiekowych - między innymi Łukasza Zwolińskiego, który dziś jest najbardziej popularnym piłkarzem Pogoni.

W szczecińskim klubie wychowanków piłkarskiego gimnazjum jest coraz więcej, co tylko potwierdza słuszność funkcjonowania placówki dokładnie w tym miejscu i w takiej formie, jak obecnie.

W szkole pracują świetni trenerzy, między innymi: Maciej Mateńko i Marcin Łazowski, którzy funkcjonowali, lub ciągle funkcjonują przy młodzieżowych reprezentacjach Polski. ©℗ (par) 

Fot. D. Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ