piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > ZUT zrekrutuje

ZUT zrekrutuje

ZUT zrekrutuje
Data publikacji: 2016-01-07 21:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-12 12:25
Wywietleń: 496 89658

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie będzie prowadził nabór na studia drugiego stopnia na semestr letni. Internetowy System Rekrutacji ma wystartować w poniedziałek o g. 10.

Wolne miejsca czekają na młodych ludzi na takich kierunkach jak m.in. biotechnologia, zootechnika, informatyka, energetyka, ocenotechnika, transport, nanotechnologia.

Jak informuje uczelnia, kandydaci na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia winni legitymować się tytułem magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędnym tego samego albo innego kierunku studiów.  Postępowanie kwalifikacyjne odbędzie się na podstawie rankingu, z tym że w pierwszej kolejności przyjmowani są kandydaci po ukończeniu tego samego kierunku studiów, w następnej – kandydaci po innym kierunku. Dla kandydatów – absolwentów tego samego kierunku studiów, podstawą kwalifikacji będzie ocena wpisana do dyplomu ukończonych studiów (pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich). W przypadku gdy kryterium to okaże się niewystarczające, brana będzie pod uwagę średnia ocen ze studiów określona przez uczelnię wydającą dyplom.

Kandydaci – obywatele polscy, którzy ukończyli uczelnię zagraniczną, mogą ubiegać się o przyjęcie na studia drugiego stopnia, pod warunkiem że posiadany przez nich dyplom jest równoważny z polskim dyplomem (na podstawie umów międzynarodowych, ustawy lub rozporządzenia o nostryfikacji).

(as)

Na zdjęciu: Wydział Elektryczny ZUT

Fot.: Dariusz GORAJSKI
 

 

 

 

 

 

Komentarze

Wawrzek
Studia powinny być jednolite - magisterskie i tylko z możliwością inżynierską. Dziwną konstrukcją jest obecny system studiów i nadawania stopni. Tytuł Inżyniera i Magistra w Zawodach ścisłych, technicznych itp. jest trudno uzyskać a jednocześnie tworzy się setki magistrów, "doktorów", politologów, socjologów, historyków itp. którzy nie potrafią nawet mówić i pisać po polsku. Trzeba wyraźnie rozróżniać zawody i tytuły oraz kwalifikacje Nauczycieli w tym Akademickich na tych, którzy potrafią i lubią przekazywać Wiedzę i na tych co są zmuszeni Wykładać.
2016-01-12 11:02:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy