piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Nauka > ZUT z nagrodą za dostępność strony internetowej

ZUT z nagrodą za dostępność strony internetowej

ZUT z nagrodą za dostępność strony internetowej
Data publikacji: 2018-11-19 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Wywietleń: 1385 362137

W warszawskiej Arenie Ursynów w weekend odbyła się 23. Wielka Gala Integracji – największe w Polsce święto osób z niepełnosprawnością. Podczas Gali nagrodzono stronę Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – www.zut.edu.pl, w kategorii „Serwis www bez barier".

To już drugie wyróżnienie dla ZUT za dostosowanie stron www do standardu WCAG 2.0 – Web Content Accessibility Guidelines (zestaw rekomendacji dotyczących tworzenia stron dostępnych dla wszystkich użytkowników internetu). Wyróżnienie to oznacza, że serwis jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami: niewidomych, słabowidzących, niesłyszących, czy z ograniczeniami narządu ruchu.

Kapituła Konkursu nagrodziła serwis uczelni nie tylko za zgodność z wymogami WCAG 2.0, ale też za jego konsekwentne prowadzenie i uzupełnianie w sposób przyjazny osobom z niepełnosprawnością.

Nagrodę dla ZUT odebrała Anna Czekalska – koordynator ds. stron internetowych i  administrator serwisu www.zut.edu.pl.
- Jestem dumna, że strona internetowa ZUT została nagrodzona w konkursie. Dostępność to proces. Nie wystarczy raz przygotować poprawnie stronę by była dostępna na długo, ale cały czas trzeba rzetelnie nad nią pracować i stać na straży standardu WCAG 2.0 by nie zaprzepaścić tej pracy.
 Nagroda jest potwierdzeniem, że warto wymagać od siebie i od innych spełniania standardu na co dzień i że strona internetowa ZUT ciągle trzyma wysoki poziom dostępności – powiedziała Anna Czekalska.

Po raz pierwszy nagrodę za dostępność strony www dla osób z niepełnosprawnością Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie otrzymał 25 kwietnia 2017 roku podczas konferencji „Włączenie Cyfrowe” z rąk ministra Marka Zagórskiego i przewodniczącego Rady Fundacji Widzialni Artura Marcinkowskiego. Wtedy to, ZUT w Szczecinie był laureatem VIII edycji konkursu „Strona Internetowa bez Barier”.

Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, podsumowujące roczne działania Integracji na rzecz osób z niepełnosprawnością.

(k)

Fot. ZUT

ZUT z nagrodą za dostępność strony internetowej

Komentarze

?
A kto wręczał?
2018-11-19 12:53:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie