środa, 08 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > ZUT bardziej dostępny

ZUT bardziej dostępny

ZUT bardziej dostępny
Data publikacji: 2019-11-19 14:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 799 427568

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie dołączył do programu "Partnerstwo na rzecz dostępności". To kolejny krok w stronę likwidowania barier w przestrzeni uczelni.

ZUT jest kolejnym sygnatariuszem programu Dostępność Plus. Uczelnie dołączyła do 170 podmiotów z różnych branż i środowisk, które zadeklarowały działania w kierunku likwidowania barier. Program ten wspiera takie obszary, jak architektura, transport, edukacja, służba zdrowia, cyfryzacja, usługi, konkurencyjność i koordynacja.

Sygnatariusze dokumentu zadeklarowali, że będą kierować się ideą dostępności i równego traktowania oraz wspólnie dążyć do wyrównania szans i dostępu wszystkich obywateli do otoczenia fizycznego, społecznego, kulturalnego, rekreacji, wypoczynku, sportu, opieki zdrowotnej, edukacji, pracy, transportu, informacji i środków komunikacji.

Istotną kwestią dla osób o obniżonej sprawności jest dostęp do informacji. Strona internetowa zut.edu.pl przystosowana jest dla osób niewidzących i niesłyszących, za co wielokrotnie była już nagradzana. Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab. Nawigacja strony przyjazna jest dla osób niewidomych dzięki wzorcowym tytułom podstron, porządkującej funkcji nagłówków oraz innym udogodnieniom wprowadzonym pod kątem czytników ekranów.

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

ZUT bardziej dostępny ZUT bardziej dostępny

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie