Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Z historią po imieniu

Data publikacji: 2015-10-26 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-26 13:08
Z historią po imieniu
 

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie edukacyjnym pod tytułem „Z historią po imieniu”. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat dziejów XX wieku poprzez jednostkowe historie różnych postaci i organizacji.

- Uczestnicy projektu będą pracować w grupach - informuje Michał Siedziako z IPN-u. - Ich zadaniem będzie opracowanie w formie gry planszowej lub miejskiej konkretnej biografii lub dziejów organizacji, związanych z miejscem, w którym znajduje się szkoła (np. patron szkoły, patron ulicy, pomnik w pobliżu itp.).

Projekt ma na celu szerzenie wiedzy o historii lokalnej, propagowanie regionalnych bohaterów, a także współpracę między różnymi podmiotami w regionie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 2 listopada 2015 r. Następnie uczestnicy wykonają grę według terminarza przez siebie przyjętego i scenariusza, którego schemat przygotuje IPN. Gotowe prace będzie można wysyłać do 31 grudnia 2015 r. Gotowe prace należy przesłać na adres IPN podany w regulaminie (punkt II 4), w którym wyszczególniono, co powinno się znaleźć w przesłanych materiałach (regulamin III 1 a i b). Wszystko może być przesłane w wersji cyfrowej [zdjęcia, pliki word itd.].

W razie pytań IPN prosi o kontakt mailowy lub telefoniczny z koordynatorem projektu, Mateuszem Lipko (mateusz.lipko@ipn.gov.pl, tel. 91 312 9429). Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie instytutu.

(as)

 

Na zdjęciu: jeden z projektów

Fot. IPN

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA