Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Wystartowała Rada Doskonałości Naukowej. Uczeni ocenią uczonych

Data publikacji: 2019-06-03 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wystartowała Rada Doskonałości Naukowej. Uczeni ocenią uczonych
 

Rozpoczęła się pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej, nowego organu mającego działać na rzecz rozwoju kadry naukowej. Znaleźli się w niej naukowcy związani z naszym miastem.

Wśród profesorów zgłoszonych tylko przez szczecińskie uczelnie są: Ryszard Pałka z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w dziedzinie automatyka, elektronika i elektrotechnika, Jan Udała z ZUT w dyscyplinie zootechnika i rybactwo, Inga Iwasiów w dyscyplinie literaturoznawstwo oraz Jan Perszon z US w dyscyplinie nauki teologiczne.

Uczeni, w przypadku których ZUT był jednym ze zgłaszających podmiotów, to: Kazimierz Furtak (inżynieria lądowa i transport), Wojciech Bonenberg (architektura i urbanistyka), Marian Kwietniewski (inżynieria środowiskowa, górnictwo i energetyka), Stefan Berczyński (inżynieria mechaniczna), Andrzej Banachowicz (sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki).

Zaś naukowcy zgłoszeni przez US i inne uczelnie to: Tadeusz Szubka (filozofia), Mariusz Wołos i Cezary Kuklo (historia),  Tadeusz Wallas i Wojciech Dyduch (nauki o polityce i administracji), Bogusław Śliwerski (pedagogika), Szymon Cyfert (nauki o zarządzaniu i jakości), Krzysztof Góźdź i Janusz Kręcidło (nauki teologiczne)

Celem Rady jest dbanie o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Rozpoczęcie działalności rady jest kolejnym etapem wdrażania „Konstytucji dla nauki”, obejmującej także reformę systemu awansu naukowego.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

humanista, kulturoznawca
2019-06-06 07:28:15
A dlaczego ocenie nie będą podlegać socjologowie. W świecie powszechnej antykultury warto, aby socjologowie kultury wzięli sie do roboty. Konieczne jest wystawienie do oceny socjologa, który kieruje Socjologią Kultury!
MXF
2019-06-04 08:04:42
Doskonałość naukowa! Super!
.
2019-06-03 22:39:10
Same znane osobistości...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA