piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Wymyślali aplikacje

Wymyślali aplikacje

Wymyślali aplikacje
Data publikacji: 2015-07-20 21:28
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-20 21:29
Wywietleń: 1565 4728

Pięćdziesięciu trzech studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie ukończyło drugi semestr pilotażowego projektu Samsung LABO, prowadzonego w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Przygotowali oni 21 aplikacji mobilnych, z których wiele, jak informuje uczelnia, ma wystarczający potencjał, aby się przerodzić w dochodowy biznes. 

Wyróżniający się studenci dostali zaproszenie do rekrutacji na płatne praktyki w Centrum Badawczo-Rozwojowym Samsung w Warszawie, a najlepsi mogą liczyć na otrzymanie grantu finansowego lub sprzętowego na rozwój własnych pomysłów biznesowych.

W oficjalnej części uroczystości kończącej drugi semestr trzy najlepsze zespoły studentów miały możliwość zaprezentowania swoich aplikacji przed zgromadzonymi gośćmi. Ich zakres tematyczny był bardzo szeroki i wynikał najczęściej z osobistych zainteresowań młodych twórców. Temat historii Szczecina przyświecał Adrianowi Gersztofowi oraz Marcinowi Olejarzowi, którzy poprzez aplikację Historical Szczecin chcieli pokazać, iż dzieje miejsc i ludzi dostarczają wiele emocji także w formie interaktywnej. Podstawowym założeniem aplikacji My Woman is Pregnant, autorstwa Joanny Nazim i Michała Siedleckiego, było przygotowanie młodych mężczyzn do odpowiedzialnego ojcostwa. Natomiast autorzy Music Wall, Przemysław Lal i Damian Kleszcz, stworzyli narzędzie do odtwarzania muzyki, dzięki któremu można być na bieżąco ze wszystkimi informacjami na temat swojego ulubionego wykonawcy.

Ponadto uczelnia informuje, że aby optymalnie przygotować studentów do pracy w środowisku nowych technologii, program Samsung LABO koncentruje się na dwóch platformach programistycznych – SmartTV i Tizen. Uczestnicy kursów mieli szansę poznać Tizen i programować w niej aplikacje jako jedni z pierwszych w Europie. (as)

Na zdjęciu: Tu powstawały aplikacje

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy