niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Wybrali najlepszych

Wybrali najlepszych

Wybrali najlepszych
Data publikacji: 2016-06-27 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 3127 141179

Czterech studentów oraz czworo doktorantów - wszyscy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie - otrzymało stypendia od prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. To dwunasta edycja programu stypendialnego. Rozpoczął się on w 2010 roku.

- Stypendia to element wspierania Akademickiego Szczecina - powiedział prezydent Piotr Krzystek. - Trudno wyobrazić sobie metropolitalność miasta bez studentów, bez akademickiego Szczecina. Udało się wybrać najlepszych z najlepszych. Liczymy na to, że będziecie państwo się państwo tutaj, w Szczecinie, dalej rozwijali.

Wysokość stypendium dla studenta wynosi odpowiednio: 1 000 zł brutto w pierwszym roku pobierania stypendium, 1 200 – w drugim i 1 400 – w trzecim, natomiast dla doktoranta 3 000 zł brutto.

Doktorantka Paulina Bednarczyk wsparcie finansowe od prezydenta otrzymała już po raz drugi. Na ZUT zajmuje się technologią chemiczną organiczną.

- Dzięki stypendium będę mogła rozwijać karierę w Szczecinie - opowiadała. -  Cieszę się, że tu jestem. Chciałabym zostać pracownikiem naukowym na ZUT. W moich badaniach zajmuję się fotoutwardzalnym lakierem. Utwardza się szybciej niż zwykły lakier i jest od niego tańszy. Można nim pokrywać metale, meble, drewniane powierzchnie. 

Pozostali młodzi ludzie wyróżnieni stypendiami to studenci Karol Federowicz (budownictwo), Łukasz Przeniosło (elektrotechnika), Wojciech Kukułka (nanotechnologia) oraz Michał Raczyński (elektrotechnika), oraz doktoranci: Paweł Waszczuk (automatyka i robotyka), Agnieszka Wanag (technologia chemiczna nieorganiczna) oraz Adam Zieliński (budownictwo).©℗

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdj.: Paulina Bednarczyk z ZUT jest jedną z ośmiorga młodych zdolnych osób, które otrzymały wsparcie finansowe od prezydenta Piotra Krzystka.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy