Poniedziałek, 12 maja 2025 r. 
REKLAMA

Wkrótce egzamin ósmoklasisty

Data publikacji: 11 maja 2025 r. 12:08
Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2025 r. 14:56
Wkrótce egzamin ósmoklasisty
Egzamin rozpocznie się we wtorek, wyniki tegorocznych zmagań powinniśmy poznać do 4 lipca.  

W tym tygodniu odbędzie się egzamin ósmoklasisty, czyli pierwszy poważny test tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Przed nimi zmagania z trzema przedmiotami: językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym.

Podobnie jak w poprzednich latach, egzamin ósmoklasisty rozpocznie się od sprawdzenia wiedzy z języka polskiego. Ten egzamin został zaplanowany na wtorek, 13 maja br. Dzień później, w środę 14 maja br., uczniowie zmierzą się z zadaniami z matematyki. Ostatnia część egzaminu, to sprawdzian znajomości języka obcego nowożytnego. Odbędzie się ona w czwartek, czyli 15 maja br.

- W tym roku, do egzaminu kończącego szkołę podstawową w Szczecinie przystąpi łącznie blisko 3300 uczniów, z czego 2757 to uczniowie 48 publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto - przekazuje Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta UM.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, by ukończyć szkołę podstawową. Nie został jednak określony minimalny wynik, jaki powinno się uzyskać, dlatego nie można nie zdać.

Zgodnie z ogłoszonym harmonogramem, wyniki tegorocznych zmagań z egzaminem ósmoklasisty powinniśmy poznać do 4 lipca br.

Uczniowie, którzy z różnych powodów nie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty w terminie podstawowym lub ich praca zostanie unieważniona, będą mogli podejść do niego w tak zwanym terminie dodatkowym. Odbędzie się on w dniach 10-12 czerwca br.

Wszelkie szczegóły dotyczące tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, w tym czasy trwania poszczególnych sprawdzianów czy też ich dokładny harmonogram, znajdują się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ukropol
2025-05-11 14:50:07
Po co im matura ? Kupią sobie za 100 $ dowolny dyplom na Ukrainie i będą kim tylko chcą .Po co sobie zawracać głowę nauką
Szparagi
2025-05-11 14:16:55
A po co to komu ? Bauer przy zbiorach szparag nie pyta o dyplomy lecz wymaga niemieckiego posłuszeństwa

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA