Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

Wielki finał konkursu w muzeum. Brawo, młodzi dziennikarze!

Data publikacji: 2022-06-02 21:28
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-03 11:09
Wielki finał konkursu w muzeum. Brawo, młodzi dziennikarze!
Na zdjęciu: Kaja Giergiel i Szymon Petryszak  

Coroczny konkurs szczecińskiego Muzeum Narodowego na najciekawszy projekt gazety codziennej pokazuje, że w regionie mamy mnóstwo młodych osób, które świetnie piszą i być może w przyszłości zajmą się profesjonalnie dziennikarstwem. W czwartek (2 czerwca) w budynku tej instytucji przy Wałach Chrobrego odbyła się zatem gala finałowa konkursu.

W tym roku tematem konkursu była muzyka starożytnych Grecji i Rzymu oraz jej twórcy, zatem młodzi dziennikarze musieli się wykazać nie lada wiedzą. Poza tym, uczniowie szkół podstawowych z klas IV–VI otrzymali zadanie stworzenia gazety w tradycyjnej, papierowej formie, natomiast ci starsi - z klas VII i VIII - do zaprojektowania gazety internetowej.

W kategorii młodszych klas jurorzy zdecydowali o przyznaniu tylko jednej nagrody. Pierwsze miejsce otrzymała zatem Julia Drozda ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Marianowie (uczennica Moniki Zielińskiej) - za „Wieści Ateńskie”. W kategorii starszych klas konkurs wygrali, zajmując pierwsze miejsce - Kaja Giergiel i Szymon Petryszak ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach (nauczycielka: Anna Paprocka). Ci młodzi dziennikarze zaprojektowali gazetę o nazwie: „Aulos i lira. Gazeta codzienna dla melomanów". Drugie miejsce zajęli ex aequo: Michał Mejer, Michał Haduch, Krzysztof Haduch i Nathan Garda ze Szkoły Podstawowej nr 53 im. Jana Pawła II w Szczecinie (nauczycielka: Jolanta Kaliszczuk) - za „Gazetę pod patronatem Zeusa” oraz Hanna Wiłkowicz i Hanna Gałka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach (nauczycielka: Anna Paprocka) - „Helladę na co dzień”.

Jurorzy przyznali również ex aequo trzecie miejsce. Otrzymali je: Maja Chyła, Alicja Szczepkowska, Hanna Migdał i Oskar Jędrzejczyk ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach (nauczycielka: Anna Paprocka) - za „Głos Grecji i Rzymu", oraz Wiktoria Sobczak ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pyrzycach (nauczycielka: Wanda Michalak) - za „Grecką harmonię”. Wszystkim laureatom, nauczycielkom i opiekunom gratulujemy! 

Konkurs dla młodych dziennikarzy organizowany jest pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, a także „Kuriera Szczecińskiego” - w ramach projektu edukacyjnego pn. Akademia Antyczna.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A ciekawe...?/?
2022-06-03 11:07:50
Jako przyszli dziennikarze jak ewentualnie beda Wyszkoleni... by bronic Prawdy, Prawa i rzeczywistosci ...czy Klamstw i PO-dchodow Lewackich...!/?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA