sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Nauka > Webinarium dla przyszłych rodziców

Webinarium dla przyszłych rodziców

Webinarium dla przyszłych rodziców
Data publikacji: 2020-05-22 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-22 11:13
Wywietleń: 238 456103

Bez wychodzenia z domu, a zatem całkowicie bezpiecznie, przyszli rodzice mogą wziąć udział w internetowym seminarium (webinarium) na temat preeklampsji. Wykłady w formie interaktywnej, z możliwością zadawania pytań, odbędą się w piątek na kanale youtube o godz. 12.

Aby wziąć udział w webinarium nie trzeba się wcześniej nigdzie zapisywać. Wystarczy w piątek w południe kliknąć w link https://youtu.be/mUyCd3JsYTc. Seminarium będzie realizowane w formule interaktywnej - po 5-7-minutowych prezentacjach będzie czas na interaktywną część z możliwością zadawania pytań (można je przesłać wcześniej poprzez FB projektu PRENATALPROJEKT www.facebook.com/prenatalprojekt).

Tematem piątkowego webinarium będzie preeklampsja nazywana stanem przedrzucawkowym, który jest dużym zagrożeniem zarówno dla ciężarnej, jak i jej dziecka. Objawem preeklampsji jest nadciśnienie tętnicze, białkomocz oraz obrzęk rąk, nóg i twarzy. Preeklampsja może prowadzić do przedwczesnego oddzielenia się łożyska, albo nieprawidłowego przez nie przepływu krwi, co grozi niedotlenieniem lub niedożywieniem dziecka.

Stan przedrzucawkowy jest też groźny dla kobiety. Może bowiem doprowadzić u niej do niewydolności wielu narządów: nerek, wątroby, a nawet mózgu. Dlatego tak ważna jest szybka diagnoza i leczenie.

Organizatorem webinarium jest zespół lekarzy zaangażowanych w realizację projektu PRENATALPTOJEKT, którego autorem jest dr hab. Sebastian Kwiatkowski, specjalista perinatologii, zastępca lekarza kierującego Kliniką Położnictwa i Ginekologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie.

Webinarium rozpocznie dr hab. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska z Warszawy wykładem: „Objawy preeklampsji”. Po niej wystąpi dr Anna Kajdy z Warszawy omawiając „Czynniki ryzyka wystąpienia preeklampsji”. W następnej kolejności będzie można wysłuchać wystąpienia dr hab. Dariusza Borowskiego z Łodzi (przewodniczącego Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników) na temat „Jak diagnozować i wdrażać profilaktykę w czasie ciąży" oraz dr hab. Sebastiana Kwiatkowskiego, który odpowie na pytanie: „Czy preeklampsja to problem zdrowotny jedynie w czasie trwania ciąży".

Jak zapewniają organizatorzy seminarium, podczas spotkania zostanie przedstawiona praktyczna wiedza dla każdego – prosto, ale ekspercko, zrozumiale i merytorycznie.

(lw)

 Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie