wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > US włącza się w nabór

US włącza się w nabór

Data publikacji: 2015-07-20 21:31
Wywietleń: 913 2216

Uniwersytet Szczeciński ogłosił szczegóły rekrutacji, która rusza 10 czerwca. Od tego dnia maturzyści będą mogli rejestrować się w serwisie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów. Pozostałe szczecińskie uczelnie już prowadzą nabór.

W ofercie US pojawiły się nowości - genetyka i biologia eksperymentalna, ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego, komunikacja medialna i wizerunkowa, filologia, specjalność: filologia germańska z dodatkowym językiem obcym,  management instytucji publicznych i public relations, filologia, specjalność: iberystyka, studia hiszpańskie, optyka okularowa oraz logistyka jako studia inżynierskie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług.

Młodzi ludzie chcący studiować na US mają do wyboru kierunki realizowane na 11 wydziałach.

ZUT proponuje ponad 40 kierunków studiów, w tym trzy nowości: chłodnictwo i klimatyzację, gospodarkę i zarządzanie środowiskiem wodnym a także medycynę roślin.

Akademia Morska zaprasza m.in. na nawigację, informatykę, transport, zarządzanie i inżynierię produkcji. Jednocześnie przypomina, że kandydaci zakwalifikowani na studia na kierunkach: nawigacja, mechanika i budowa maszyn oraz mechatronika po ogłoszeniu wyników rekrutacji odbywają w okresie od sierpnia do września 2015 r. obowiązkowe szkolenia w Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego w ramach praktyki przygotowawczej.

Pomorski Uniwersytet Medyczny oferuje studia takie jak m.in. kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny, fizjoterapia, kosmetologia czy dietetyka. Te dwa pierwsze kierunki są co roku oblegane. PUM to najlepsza uczelnia w Szczecinie wedle rankingu "Perspektyw".

(as)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy