poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Unizeto Technologies włączone (1)

Unizeto Technologies włączone (1)

Unizeto Technologies włączone (1)
Data publikacji: 2015-08-27 22:32
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-28 11:00
Wywietleń: 3450 15346

Powstaje Asseco Data Systems – jedna z największych polskich firm informatycznych. Włączona do niej zostanie m.in..spółka Unizeto Technologies SA ze Szczecina, która od lutego tego roku należy do holdingu Asseco.

Zarząd Asseco Poland zdecydował o powołaniu spółki ADS SA. Powstanie z połączenia sześciu polskich firm z Grupy Asseco: Unizeto Technologies SA, ADH-Soft , CK Zeto Łódź SA, Combidata Poland, Z.U.I Otago i PI Zeto Bydgoszcz SA.

- Z firm, które od lat budowały swój potencjał, zbudowana zostanie jedna, silna spółka, o nowej tożsamości biznesowej – Asseco Data Systems SA, odpowiadająca na potrzeby klientów i oferująca najbardziej korzystne rozwiązania, rozwijane dotąd przez poszczególne spółki. Nazwa Unizeto nie będzie zachowana, ale najsilniejsze marki produktowe z pewnością pozostaną - informuje Jan Zaborowski, szef działu marketingu, biuro prasowe Unizeto Technologies SA w Szczecinie.

Głównym celem powołania Asseco Data Systems jest stworzenie lepszych możliwości do rozwoju niż te, które dotąd miały firmy, wchodzące w skład nowej spółki. Działalność ADS rozpocznie na początku 2016 r. w dziesięciu miejscach w całej Polsce. Tym samym obchodzące tym roku swoje półwiecze Unizeto Technologies SA, które od lutego br. należy do Grupy Asseco, pozostanie na rynku, ale już pod innym szyldem.

(mag)

 

Komentarze

ja
Afery z UNIZETO w tle, które były pod koniec ubiegłego roku były właśnie po to, aby podważyć wiarygodność firmy, a tym samym taniej kupić. Wcześniej zostały kupione ZETO Łódź i Bydgoszcz. Firma została kupiona, ludzie są zwalniani, szyldu nie będzie. Mamy monopolistę na rynku IT bez żadnej konkurencji.
2015-08-28 08:51:43
Czytelnik Łukasz
Nie włączyliby Unizeto gdyby było tak jak piszecie, wy głąby. Poza tym zakres usług jest różny. Home.pl to w przede wszystkim hosting. Przy dobrym zarządzaniu można się na nim szybko dorobić. Unizeto to m.in. podpis cyfrowy (ich certyfikaty honoruje np. Microsoft), centra danych, produkcja oprogramowania... Dużo tego jest i nie można tych dwóch podmiotów porównywać. Nasze miasto ma duży potencjał w branży IT i nie ma się co kłócić.
2015-08-28 08:44:27
Dyletanci
W 10 lat kilku młodych chłopców stworzyło formę wartą 20 razy więcej ( HOME.PL) niż UNiZETO z zestawem profesorskim i Bendingiem EGO Wielowiejskim.
2015-08-28 05:37:23
Juras
I bardzo dobrze, ta firma to była totalna wiocha. Kompetencje jedynie na ulotkach reklamowych. Zapatrzeni w wielki świat IT próbowali go naśladować w sposób mierny. Niech Asseco kierownictwo jeszcze wymieni, chyba że już to zrobiło.
2015-08-27 21:04:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy