wtorek, 01 grudnia 2020r.

Uniwersytet Szczeciński zaprasza studentów z Białorusi

Data publikacji: 2020-10-13 11:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-13 11:36
Uniwersytet Szczeciński zaprasza studentów z Białorusi
 

Uniwersytet Szczeciński włączył się w rządową inicjatywę "Solidarni z Białorusią". Zaoferował obywatelom rządzonego przez Alaksandra Łukaszenkę kraju dodatkowe miejsca na studiach i szereg ułatwień.

Kandydaci z Białorusi mają wydłużony termin naboru - do 30 października. Wszelką niezbędną dokumentacją mogą uzupełnić do końca roku. Uczelnia obiecuje także elastyczne warunki terminu rozpoczęcia studiów i osobistego udziału w zajęciach.

Do tego dochodzą formy wsparcia wypracowane przez resort szkolnictwa wyższego. Są to, po pierwsze, stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej - nie tylko dla studentów, ale i dla naukowców oraz dla nauczycieli języka polskiego. Druga opcja to program stypendialny im. Konstantego Kalinowskiego. Programy NAWA i Kalinowskiego oferują kurs języka polskiego dla kandydatów przyjętych na studia.

Dodatkowych informacji udzielą: Zyta Jędrzejczak (tel. +48 91 4441165; e-mail zyta.jedrzejczak@usz.edu.pl) oraz
Karolina Gibka (tel. +48 91 4441190; e-mail karolina.gibka@usz.edu.pl) z Działu Spraw Studenckich Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na Białorusi wciąż trwają protesty przeciwko reżimowi Łukaszenki. Rozpoczęły się pod koniec maja - jako reakcja na wybory prezydenckie sfałszowane przez dyktatora - i przetoczyły się przez wiele miast. Dochodzi tam do regularnych starć z siłami bezpieczeństwa. Niektóre pacyfikacje przeprowadzane są z niezwykłą brutalnością.

(as)

Na zdjęciu: W Szczecinie mieszkają Białorusini, którzy przypominają o tragedii swojego kraju.

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ