piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Uniwersytet dostanie pieniądze

Uniwersytet dostanie pieniądze

Uniwersytet dostanie pieniądze
Data publikacji: 2017-08-29 21:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 2595 289420

Ponad 11 mln zł z resortu nauki trafi do Uniwersytetu Szczecińskiego na przebudowę kampusu uczelni dla potrzeb Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia - poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.  Uczelnia otrzyma pieniądze z ministerstwa w trzech transzach: 1 mln zł jeszcze w tym roku, 4 mln – w przyszłym i 6 mln 438 zł w 2019 roku.

- Rozwój uczelni to jeden z priorytetów rządu – mówi Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodniopomorski – Cieszę się, że to właśnie szczecińska uczelnia dostanie tak pokaźny zastrzyk finansowy. Teraz umowa czeka już tylko na podpis rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przypomnijmy: jako pierwszy o tej sprawie na Twitterze napisał Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu ze szczecińskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził: „Urlop urlopem, ale dziś decyzja – 11,5 mln zł na kampus Instytutu Kultury Fizycznej US”. I podziękował za to wsparcie Jarosławowi Gowinowi, ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego. „Panie Marszałku, proszę się tak nie rozpędzać” – zaapelował minister. Na co Brudziński odpowiedział tak: „Panie Premierze wiemy, wiemy (Wy w Krakowie) potraficie liczyć, ale nasze uczelnie w Szczecinie bardzo LICZĄ na Pana. I wiedząc jak Pan Premier dba o uczelnie w regionie «warszawsko-krakowskim», «gdańsko-poznańskim», «wrocławsko-katowickim», ośmielamy się prosić”. Do wymiany zdań włączył się Andrzej Jakubowski, kanclerz US, który podziękował i stwierdził, że można startować z inwestycją.

- Remont będzie przeprowadzany etapami - informuje prof. Waldemar Gos, prorektor ds. finansów i rozwoju US. - Jego głównym celem jest rewitalizacja byłych budynków koszarowych oraz polepszenie warunków studiowania. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Wawrzek
Szczecin nie dbał o Uczelnie tak jak inne duże miasta może obecnie się to zmieni, niestety nie dba również o studentów, zmarnowanie chociażby jednego Studenta to wielka strata i zła ocena uczelni, która to robi. Opowiadanie bajek, że Student nie chce chłonąć wiedzy i jest leniwy można odwrócić i powiedzieć, że nauczający nie potrafi Mu tej wiedzy przekazać w zachęcający sposób. To obecni Nauczyciele produkują albo wybitnych wynalazców i przyszłych uczonych albo zrezygnowanych ciułaczy umysłu. DOBRYCH PROFESORÓW NALEŻY WYNAGRADZAĆ BARDZO DOBRZE TAK BY ZJEŻDŻALI DO SZCZECINA INNI WYBITNI CHETNI DO PRACY TWÓRCZEJ U NAS
2017-09-05 21:55:52
Bardzo dobra kondycja US
Uniwersytet się rozwija, remontuje. Oby tylko kadra naukowa i studenci byli równie dynamiczni. Ostatnie posunięcia kadrowe świadczą, że uczelnia ma się pod względem naukowym bardzo dobrze. Tegoroczny laureat Zachodniopomorskiego Nobla z dziedziny humanistyki nie został zatrudniony. Rektor (?), dziekan (?), dyrektor (?) odmówili zatrudnienia. Dziwne.
2017-09-05 15:15:39
student
miejmy nadzieję, że remont kampusu na Piastów dla wydziału kultury fizycznej odbędzie się bez takich cyrków jak na wydziale filologicznym, gdzie do dziś mamy zamknięty parking, który wygląda na ukończony, nie działają windy, sufity już są zalane, a nowiutkie ściany tak zajechane i porysowane jakimiś kreskami od butów/plecaków i mebli jakby remont odbył się nie rok temu a z 15 lat temu. nie wspomnę o tym, że do dzisiaj nie mamy żadnego miejsca gdzie można kupić coś do jedzenia/picia
2017-08-31 23:46:13
Brawo!
Kolejna pozytywna dla naszego regionu decyzja rządu Prawa i Sprawiedliwości. Żeby tylko czerwone profesorstwo nie udławiło się żółcią na wieść o niej. Musicie trochę przeczekać w tych konwulsjach. Po reformie sądów Prawo i Sprawiedliwość zrobi porządek ze szkolnictwem wyższym, tak aby komusze złogi nie miały już wpływu na wychowanie polskiej młodzieży, a o pozycji jednego z drugim decydował dorobek i kreatywność, a nie skostniały układ.
2017-08-30 00:41:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy