czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Tydzień Kodowania

Tydzień Kodowania

Tydzień Kodowania
Data publikacji: 2015-09-15 12:08
Wywietleń: 1542 20623

Od 10 do 18 października w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbędą się tysiące wydarzeń promujących naukę programowania. Przygotowania trwają też w Polsce. Koordynatorzy akcji liczą, że w naszym kraju uda się zorganizować nawet 1000 warsztatów, spotkań i innych wydarzeń.


Organizowany po raz trzeci Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa oddolna. Choć patronat nad nią sprawuje Komisja Europejska, to o jej sile stanowią przede wszystkim imprezy organizowane lokalnie przez osoby, które swoją pasją do programowania chcą przekonać innych.

- Już zaplanowaliśmy blisko 100 wydarzeń - zdradza polska ambasadorka akcji, Blanka Fijołek z Samsung Electronics Polska. - Inicjatywy można zgłaszać na stronie www.codeweek.org.pl, tam również znajdzie się interaktywna mapa imprez. Wydarzenia co roku są różnorodne. Coś dla siebie znajdą zarówno najmłodsi przyszli koderzy, jak i uczniowie, studenci, dorośli i seniorzy. Tydzień Kodowania jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia, płci, zawodu i miejsca zamieszkania. Umiejętność programowania staje się coraz bardziej niezbędna w cyfrowym świecie, który nas otacza.

Fundacja Nowoczesna Polska, koordynator Europejskiego Tygodnia Kodowania, razem z trenerami programu „Mistrzowie Kodowania” organizuje warsztaty w całym kraju.

- Planujemy też Piknik Koderów w Centrum Nauki Kopernik, podczas którego będziemy rozwijać umiejętności programowania oraz dyskutować na temat przyszłości nauki kodowania - zaprasza Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji.
Promowanie nauki programowania to odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku. Powołana przez Komisję Europejską Grand Coalition for Digital Jobs informuje, że do 2020 roku na rynku pracy może zabraknąć nawet 825 tys. specjalistów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. 

(jps)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy