poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Turniej zadań rozmaitych

Turniej zadań rozmaitych

Turniej zadań rozmaitych
Data publikacji: 2018-03-07 22:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-24 12:35
Wywietleń: 926 317235

Około 90 osób wzięło udział w Turnieju Zadań Rozmaitych „Poznajmy się", zorganizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 przy ul. Jagiellońskiej w Szczecinie. Do zabawy zaproszono uczniów specjalnych i integracyjnych szkół gimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować swoich sił w różnych pracowniach zawodowych.

Na turniej przybyli nie tylko uczniowie gimnazjów specjalnych i integracyjnych ze Szczecina, ale też z: Kamienia Pomorskiego, Mrzeżyna, Stargardu, Nowego Czarnowa. Do wykonania mieli konkretne zadania w pracowniach: krawieckiej, tapicerskiej, cukierniczej, kucharskiej, ogrodniczej, obsługi hotelowej, robót wykończeniowych w budownictwie, stolarskiej, ceramicznej.

- To dla nich okazja do poznania specyfiki różnych zawodów, sprawdzenia, w jakiej dziedzinie czują się lepiej - mówi Lilianna Wilkowska, dyrektorka ośrodka. - Niektórzy z nich niedługo zostaną naszymi uczniami. Ta impreza to taki bardziej praktyczny dzień otwarty, prezentujemy swoją ofertę edukacyjną, pozwalamy potencjalnym  kandydatom „przymierzyć się" do różnych pracowni. Uczniowie gimnazjów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego mogą wybrać naszą szkołę branżową lub przysposabiającą do pracy.

To także ważne wydarzenie dla obecnych podopiecznych tego ośrodka.

- Dla nich ważne jest, że mogą być przewodnikami dla swoich młodszych kolegów i koleżanek - mówią organizatorzy. - Niektórzy oprowadzają po ośrodku uczniów szkół, w których sami się wcześniej uczyli.

Każdy uczestnik tego wyjątkowego turnieju dostał prezent - to, co sam wykonał w kolejnych pracowniach, np. pizzę z pracowni kucharskiej, ciastko z cukierniczej, stroik świąteczny złożony z elementów wykonanych w różnych pracowniach...

A dla drużyny, która zdobyła najwięcej punktów, był puchar.

(sag)

Na zdjęciu: Uczestnicy turnieju mieli do wykonania różne zadania w kolejnych pracowniach. W kuchni np. trzeba było przygotować własną pizzę.

Fot. Ryszard Pakieser

 

 

 

 

Komentarze

!
Ciekawe, jak poradziliby sobie uczniowie liceów ogólnokształcących, bo patrząc na dzisiejszą młodzież to raczej słabo.
2018-03-08 07:13:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy