Niedziela, 17 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Tradycja w nowoczesnym wydaniu. Izba Rzemieślnicza ma nową siedzibę [GALERIA]

Data publikacji: 01 października 2020 r. 14:29
Ostatnia aktualizacja: 02 października 2020 r. 00:32
Tradycja w nowoczesnym wydaniu. Izba Rzemieślnicza ma nową siedzibę
 

Trzy kondygnacje, tysiąc metrów kwadratowych powierzchni, nowoczesne sale szkoleniowe i egzaminacyjne oraz pomieszczenia warsztatowe do praktycznej nauki zawodu w branżach gastronomicznej, elektrycznej, ogólnobudowlanej - Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie w czwartek uroczyście otworzyła swój nowy kompleks na tyłach dotychczasowej siedziby przy al. Wojska Polskiego 78. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały władze izby oraz marszałek Olgierd Geblewicz, którego na wniosek prezydium i zarządu izby - Kapituła Związku Rzemiosła Polskiego uhonorowała najwyższym rzemieślniczym wyróżnieniem - szablą imienia Jana Kilińskiego.  

O tradycji rzemiosła w Szczecinie, jego połączeniu z nowoczesnością, osiągnięciach i celach, szczególnie jeśli chodzi o kształcenie młodych ludzi mówili wszyscy zgromadzeni goście, podziwiając obiekt przystosowany do szkolenia czeladników oraz mistrzów piekarnictwa, hydrauliki, elektryki i wielu innych praktycznych zawodów. W nowoczesnych przestrzeniach Izby Rzemieślniczej mogą szkolić się również osoby niepełnosprawne.

- Od początku sierpnia, bo wówczas praktycznie rozpoczęliśmy działalność w nowym miejscu, przeprowadziliśmy już ponad sto egzaminów czeladniczych i mistrzowskich - Dorota Miśkiewicz, zastępca dyrektora izby zaprezentowała gościom walory nowych pomieszczeń: przestronnych dla uczących się tu zawodu oraz komfortowych dla członków komisji egzaminacyjnych. - W piwnicach odbywają się warsztaty z branży budowlanej, na parterze szkolimy przyszłych gastronomików oraz możemy korzystać z sali konferencyjnej, na I pietrze pomieściliśmy administrację oraz salę egzaminacyjną, w której jednocześnie może zdawać pisemne testy trzydzieści osób. 

Centrum powstało między innymi dzięki funduszom unijnym Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO WZ oraz wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(kel)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA