niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Targi dla szczecińskich gimnazjalistów

Targi dla szczecińskich gimnazjalistów

Targi dla szczecińskich gimnazjalistów
Data publikacji: 2016-04-21 21:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1070 129295

Praca w branży IT to wysokie zarobki, możliwość zmieniania świata, współpraca w ramach międzynarodowych zespołów i elastyczne warunki pracy. W Szczecinie jest wiele firm technologicznych, które szukają pracowników na różnorodne stanowiska – nie tylko te ściśle techniczne. Wakatów wciąż przybywa, ponieważ niemal każda dziedzina gospodarki korzysta dziś z nowoczesnych technologii i wymaga zaplecza informatycznego. O tym, że warto kształcić się na kierunkach informatycznych i rozwijać karierę zawodową w branży IT Technopark Pomerania będzie przekonywał gimnazjalistów w najbliższy piątek podczas Szczecińskich Targów Szkół Ponadgimnazjalnych.

Na targach zaprezentowana zostanie oferta kształcenia 23 szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych - ogólnokształcących i zawodowych. Gimnazjaliści będą mogli zapoznać się z możliwościami zdobycia określonego wykształcenia, zawodu i specjalizacji. Targom towarzyszyć będzie pokaz najciekawszych prac i osiągnięć prezentowanych szkół, ponadto młodzież będzie mogła wziąć udział w interaktywnych spotkaniach z doradcą zawodowym, pedagogiem i psychologiem.

W ramach wydarzenia Technopark Pomerania organizuje warsztaty „Zawodowe selfie” zachęcające młodzież do zdobywania umiejętności cyfrowych potrzebnych na rynku pracy i rozwoju zawodowego w branży ICT. Przede wszystkim dlatego, że lokalne firmy technologiczne współpracujące z Technoparkiem i Klastrem IT stale poszukują nowych pracowników, a dynamiczny rozwój tego sektora gwarantuje stabilność zatrudnienia i bardzo dobre zarobki, które znacznie wykraczają poza średnią krajową wynoszącą ok. 4100 zł brutto. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń za 2015 rok jest to najwyżej opłacana branża, a przeciętne wynagrodzenie absolwentów informatyki wynosi obecnie 6 250 zł brutto. Specjaliści IT tacy jak m.in. programiści, menedżerowie projektów, administratorzy sieci czy administratorzy baz danych mogą dziś negocjować z pracodawcami korzystne warunki zatrudnienia. Na zarobki nie mogą narzekać również testerzy, analitycy, graficy, pracownicy działów HR czy specjaliści ds. PR i marketingu.

„Podczas warsztatów uczniowie poznają zawody przyszłości związane z branżą IT, co do których przewiduje się wysokie zapotrzebowanie. Dowiedzą się też jak istotną rolę w wykonywaniu różnych zawodów odgrywają nowe technologie i sprawdzą poziom swoich kompetencji cyfrowych przydatnych na rynku pracy” – wyjaśnia Magdalena Krawczak z Technoparku Pomerania.

Jednak znajomość nowoczesnych technologii nie jest jedynym aspektem, na jaki nacisk kładą pracodawcy IT. Przy rekrutowaniu pracowników zwracają uwagę także na ich kompetencje miękkie tj. komunikatywność, odpowiedzialność, terminowość czy umiejętność przyznawania się do błędów. Niezbędna jest również umiejętność pracy w zespole i znajomość języka obcego, ponieważ informatycy najczęściej pracują zespołowo i nierzadko w międzynarodowym gronie – „Chcemy też zwrócić uwagę uczestników warsztatów na to, że często umiejętności cyfrowe i komunikacyjne są dla pracodawców zdecydowanie ważniejsze niż dyplom ukończenia studiów informatycznych” – dodaje Magdalena Krawczak.

Szczecińskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych odbędą się w Technoparku Pomerania 22 kwietnia w godz. 9.30-15.00. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Oświaty Miasta Szczecin.

(mag)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy